Haber

Ürdünlü Dr. Cemal Seferti’den Hocaefendi’ye taziye mesajı: Ali Kervancı Bey hicretinde mazlum ve sabır içinde, zorluklara katlanarak fedakârca vefat etti

Hicret diyarı Güney Afrika’da 85 yaşında ruhunun ufkuna yürüyen Ali Kervancı Ağabey için Fethullah Gülen Hocaefendi’ye bir taziye mesajı gönderen Ürdünlü âlim Dr. Cemal Seferti, ‘Bu gibi bir zat için hüzünlenilmez. Zira O müttaki, tertemiz ve bu kavuşmaya tamamen inanmış bir mü’mindir.’ İfadelerini kullandı.

Ürdün Âlimler Derneği üyesi olan Dr. Cemal Seferti, ülkesinin tanınmış simalarından biri. Çağdaş İslam Düşüncesi alanında doktorasını yapan Dr. Seferti, Arnavutluk Badr Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ders veriyor. Birçok yerel ve uluslararası konferans ve forumlara katılan Dr. Cemal Seferti, Hocaefendi’ye gönderdiği taziye mesajına ‘Pek kıymetli, çok değerli muhterem Efendim Fethullah Gülen Hocaefendi; kardeşiniz, yol arkadaşınız ve dostunuz, bizim de dostumuz Hacı Ali Kervancı Bey’in vefatı sebebiyle Allah ecrinizi artırsın ve onu en âli cennetlerine koysun.’ cümleleriyle başladı.

Dr. Cemal Seferti’nin Ali Kervancı Ağabey için Hocaefendi’ye gönderdiği taziye mesajı Nesemat TR YouTube kanalında yayınlandı. Dr. Seferti’nin taziye mesajı şöyle:

‘’ Mü’minlerden öyle erler vardır ki Allah’a verdikleri sözlerinde sadık çıktılar. Onlardan bir kısmı sözünü yerine getirdi, bir kısmı da bekliyor. Onlar Allah’a verdikleri sözü hiçbir şekilde değiştirmediler. (Ahzâb Suresi 23. Ayet)

Pek kıymetli, çok değerli muhterem Efendim Fethullah Gülen Hocaefendi; kardeşiniz, yol arkadaşınız ve dostunuz, bizim de dostumuz Hacı Ali Kervancı Bey’in vefatı sebebiyle Allah ecrinizi artırsın ve onu en âli cennetlerine koysun.

Hocaefendi Hazretleri, merhumun vefat haberi bana ulaşınca şüphesiz kalbime hüzün çöktü ve bütün varlığımı bir tasa kapladı. Fakat, Efendim size doğruyu söyleyeyim; ben asıl kendi nefsim adına üzüldüm. Kendi halime üzüldüm. Kendi hayatıma üzüldüm. Bu gibi bir zat için hüzünlenilmez. Zira, o müttaki, tertemiz ve bu kavuşmaya tamamen inanmış bir mü’mindir. Böyle olduğu için de bu kavuşma vakti için azığını almış, hazırlığını yapmıştır.  O dünya malından hiçbir şey istemediğinin, bilakis, katında kerem ve ata sahiplerinin haksızlığa uğramayacağı Kerim bir yaratıcıya teveccüh ettiğinin farkındadır.

Efendim, o öyle bir saate hazırlık yaptı ki; o vakitte Hz. Muhammed (sav) ve ashabı gibi sevdiklerine kavuşacağını çok iyi biliyordu. Böyle bir son için ne mutlu ona. Hicretinde, mazlum bir vaziyette, sabır içinde, zorluklara katlanarak fedakârca vefat etti.

Efendim, sizler onun Hz. Osman efendimizin izinden gittiğini söylediniz. Tebrikler ona böyle bir yolda gittiği için. Sizin maiyetinizle ve usulünüzle, Hz. Osman, Hz. Ömer, Hz. Ebu Bekir, Hz. Ali ve bütün sahabe efendilerimizin yolunda. Hepsi de Rasülullah’ın yolunda.

Fakat her şeye gücü yeten ve yüce olan Allah’tan onun kendisiyle dua edilince kabul ettiği ismi hürmetine istiyorum ki, bizi onunla rahmetinin otağında buluştursun.

O sizin yol arkadaşınızdı bunu biliyoruz. O sizin dava arkadaşınızdı bunu biliyoruz. Gittiğiniz Efendimiz’in yolunda o da gitti. Her şeye gücü yeten yüce Allah’tan onu sevgilisi Hz. Muhammed Mustafa (sav) ile kavuşturmasını diliyorum. Bizi de orada onunla tasasız ve kedersiz buluşturmasını arzu ediyorum. Allah ona bol bol rahmet eylesin. Onun enis ü celisi olsun. Cennete onu koysun. Allah’ım ona başkasının rahmetine muhtaç olmayacak şekilde rahmet eyle.

Efendim, Üstadım, Hocam, sizin hayatınızla Allah bizlere bereketler ihsan eylesin. Allah’tan hayırlarınızı, varlık nimetinizi üzerimize devam ettirmesini ve sizlerin, sevdiklerinizin hayatını bereketli eylemesini ve bizleri makbul insanlar zümresinde eylemesini diliyorum. Allah sevabınızı artırsın. Bizler Allah içiniz ve yine O’na döneceğiz.’’

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu