Haber

Uganda’daki kurban dağıtımı devlet televizyonunda

Hizmet gönüllüleri Uganda’da 1200 büyükbaş kurbanı ihtiyaç sahiplerine dağıttı

Dünyanın bir çok bölgesinde yaşayan Hizmet gönüllüleri kendi yaşadıkları mağduriyetlere rağmen Afrika’daki ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Uganda’da faaliyet gösteren Nile İnsani Kalkınma Ajansı Kurban Bayramı vesilesiyle 1200 büyük baş hayvan kurban ederek, ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Büyük çaptaki kurban eti dağıtımı Uganda’nın resmi televizyonu UBC’de de haber oldu.  UBC sunucusu “ Türk kardeşliği Kurban Bayramı dolayısı ile Uganda’da 1200 büyük baş hayvanı halka  dağıttı” dedi. UBC’ye konuşan Nile yetkilisi Umar Kaweesa işe şunları söyledi, ” Bu bayramda da kurbanlarımızı kestik. Koronavirüs yardım faaliyetlerimizi zorlaştırdı. Geçmiş yıllarda camilerimiz açıktı ama bu yıl koronavirüsten dolayı ibadet yerleri kapalı. Biz de etlerimizi tek tek ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırdık, kesim merkezinde de virüsten korunmak için sosyal mesafe önlemleri aldık.”

Nile’in kurban eti dağıtım merkezine gelen Ugandalı ihtiyaç sahipleri, UBC televizyonuna memnuniyetlerini bildirdiler. Bir Nile yetkilisi de Uganda’ta kurban bağışında bulunan  Time to Help Netherlands yardım kuruluşuna teşekkür ederek, “Hollandalı arkadaşlar göndermiş olduğunuz yardımları şimdi dağıtacağız, Allah kabul etsin” dedi.

Uganda’daki kurban kampanyasına Hollanda ile beraber Belçika Almanya, İngiltere, Avustralya ve Amerika’dan da hizmet gönüllüleri katkıda bulundular.

Hizmetten | Türkmen Terzi

Uganda’daki kurban dağıtımı devlet televizyonunda 2
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu