Haber

Time To Help dernekleri Yunanistan’daki muhacirler için seferber oldu

Mübarek Ramazan ayına yaklaşırken, Meriç ve Ege’yi geçip Yunanistan’a sığınan mülteciler için yardım kampanyalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçen hafta Romanya Tuna Vakfı’nın hazırladığı yardım tırının taşıdığı gıda ürünleri, Yunanistan’ın Selanik ve Atina şehirlerindeki mültecilere ulaştırıldı. Benzer bir hummalı çalışma da Belçika’da vardı.

Ramazan gıda paketi yardım kampanyasını Almanya, Hollanda, Belçika, İngiltere, Fransa, İsviçre ve Avusturya’da faaliyet gösteren Time To Help dernekleriyle Avustralya’dan Australian Relief Organisation (ARO), ABD’den Ambrace Relief ve Lüksemburg’dan Turkuaz derneğini birlikte organize etti.  Gıda paketleri başta Türkiye’den gelen muhacirler olmak üzere Atina’da yaşayan diğer milletlerden muhacirlere de dağıtılacak şekilde hazırlandı. 26 farklı türden gıdaların yer aldığı paketler Belçika’nın Aalst şehrinde hazırlandı. Bayramdan önce yine bütün derneklerin ortaklığında bir tır da Almanya’dan organize edilip gönderilmesi planlanıyor.

Time To Help Almanya Başkanı Cengiz Bayram, geçen yılın sonuna doğru bütün yardım derneklerinin ortak ilgi alanı olan Yunanistan’daki muhacirlere yapılan gıda ve kıyafet yardımının daha koordineli bir şekilde yapma kararı aldıklarını söyledi. Yılda 6 gıda tırı göndermeyi planladıklarını belirten Cengiz Bayram, ‘İlk yardım tırımız geçen yılın sonunda Romanya’dan gönderildi. Bu ikinci tırımız. Üçüncüyü ise Almanya’dan organize edip bayrama yetişecek şekilde göndereceğiz.’ Dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu