Haber

Nijerya Müslümanlar Konsey’inden Baydar Ağabey’e taziye

Koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden Nijerya Nusret Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hüseyin Baydar ağabeyin vefatı ülkede ve sevenlerinde derin bir üzüntüye sebep oldu.

Baydar Ağabey’in vefatının ardından Nijerya Müslümanlar Konseyi, Başkan Şeyh(Dr) Şerif İbrahim Salih El Hüseyni imzasıyla bir taziye mesajı yayınladı. El Hüseyni mesajında Mehmet Baydar’ın Nijerya’da pek çok insanın hayatına dokunduğunu belirtirken “Rabbim onu şehit kabul etsin” ifadelerini kullandı.

Mektupta aşağıdaki şu ifadelere yer verildi:

“Sevgili kardeşimiz Üstad Hüseyin Baydar’ın ani ölümünü hepimizi derinden üzdü.Allah’ın rahmeti onun üzerine olsun.Nijerya İslam Konseyinin tüm üyeleri adına, ailesine ve Hizmet Hareketi mensuplarına en içten taziyelerimizi sunarız.
Üstad Hüseyin geniş İslami perspektifi ile çok önemli rol modeldi. Tüm faaliyetlerinde İslam’ın evrenselliğini, anlamını anlattı, hoşgörü ve barış içinde yaşama çağrısında bulundu.
Dinine, kabilesine, ırkına veya coğrafi konumlarına bakılmaksızın on binlerce Nijeryalı’nın hayatına dokundu.Allah (Subhanahu ve Ta’ala) onu bol bol ödüllendirsin, onu şehit kabul etsin. Mekanı Cennet-ül Firdevs olsun. Allah Ta’ala aileye ve Müslüman Ümmet’e bu telafisi mümkün olmayan zarara katlanmaları için büyük bir cesaret versin”

Şeyh(Dr) Şerif İbrahim Salih El Hüseyni- Nijerya  Müslümanlar Konseyi Başkanı

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu