Sulh Adacıkları Derneği gençleri kısa film yarışmasına bekliyor

Yazar Editör

 

İspanya’da faaliyet gösteren ISLAS DE PAZ (Sulh Adacıkları Derneği) düzenlediği kısa film yarışması ile gençlere uzandı. 9 ve 19 yaş aralığındaki katılımcılar için organize edilen yarışmada, filmleri teslim etmek için son gün 30 Nisan.

İspanya’da farklı etkinliklere imza atan Sulh Adacıkları Derneği bünyesinde, bir de film kulübü kuruldu. Yaklaşık 4 ay önce faaliyetlerine başlayan ve şimdiden 50 üyeye ulaşan kulüp, gençleri sosyal medyanın zararlı etkilerinden kurtarmak ve asosyallikten uzaklaştırmak için bir kısa film yarışması organize etti.

9-19 yaş aralığını kapsayan yarışmada film teslim tarihi, 10 Nisan’da başladı. Teslim için son tarih ise 30 Nisan. Yarışma için daha şimdiden 15 aday başvurmuş durumda.

Yarışmaya girecek filmlerin 2 ila 4 dakika arasında ve minimum 1080p kalitesinde olması gerekiyor. Bununla birlikte herhangi bir konu sınırlaması yok. Bununla birlikte dil konusunda İngilizce, İspanyolca ya da Türkçe olma mecburiyeti bulunuyor.

Ödül töreni 14 Mayıs’ta İspanya saati ile 21:00’de Zoom üzerinden gerçekleştirilecek. Yarışmada 1’inci olan katılımcıya 200 Euro, 2’inci olana 150 Euro, 3’üncü olana ise 100 Euro ödül verilecek.

Diğer yandan kulübün başkanlığını Tacikistanlı genç yönetmen Daler Bekov yapıyor. Büyük çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu kulübün müdavimleri arasında İspanya, Amerika, Etiyopya gibi farklı ülkelerden katılımcılar da var. Kulüp, Zoom üzerinden haftalık toplantılar yaparak, sosyalleşmeye şimdiden büyük katkı sağlıyor.

 

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...