Haber

Sertifikalarını törenle aldılar

Almanya’nın Mönchengladbach şehrinde faaliyet gösteren Viersen Mosaik Derneği, Kur’an Kursu eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikalarını verdi.

Dernek bu yıl farklı bir eğitim metodu uyguladı. İlk kez 5 ila 12 yaşları arasındaki yaş gruplarına göre ayrılan 25 kız öğrenciye, 6 eğitmen tarafından Kur’an ve değerler eğitimi verildi. Yıl sonunda Elif Ba’da olan 10 öğrencinin tamamı Kur’an-ı Kerim’e geçmeyi başardı.

Eğitim sezonunun bitmesiyle öğrencilerin başarıları ödüllendirildi. Kur’an-ı Kerim’e geçen öğrencilere annelerinin de katıldığı bir piknikle sertifikaları verildi. Dernekte eğitmenlik yapan 6 kişiden biri hariç tamamı Almanya doğumlu. Kurstan ve eğitmenlerden memnun olan veliler, çocuklarının pandemiye rağmen başarılı bir eğitim aldığını söyledi.

Viersen Mosaik Derneği, pandemiden dolayı eğitimi zoom üzerinden gerçekleştirdi. Öğrencilerin tamamının eğitime düzenli katılması, dernek yetkililerini memnun etti. Kapınış programına zoom üzerinden kısıtlı imkanlarla hazırlanan öğrencilerin, programı velilerin takdirini kazandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu