Haber

Sel kayıplarını anma programında Müslümanları Hizmet gönüllüleri temsil etti

Almanya’da yaşanan sel felaketinde destansı faaliyetlere imza atan Time To Help gönüllüleri, bölge insanının kalbini kazandı. Polis ve itfaiye görevlileri dışında kimsenin alınmadığı felaket bölgesinde girenlerden biri de Time To Help çalışanları oldu. Yeri geldi bir okulu yeri geldi bir işyerini yeri geldi yaşlıların evlerini temizlediler. Bölge insanı zor zamanlarda uzatılan yardım eline müteşekkir kaldı. Haftalarca yaklaşık 1200 Time To Help gönüllüsü sahada felaketin izlerini silmek için ter döktü.

Hemmesen bölgesinde felakette hayatını kaybedenler için düzenlenen anma törenine Müslümanlar adına Time To Help gönülleri davet edildi. Bölgenin kilise temsilcilerinin yanı sıra şehrin önde gelen isimlerinin davet edildiği anma törenine yaklaşık 100 kişi katıldı. Müslümanlar adına anma programına katılan Hizmet gönüllüleri Meryem Suresi’ni okudu. Ardından ise ney dinletisi oldu.

Yaklaşık yarım saat süren anma programı sonrası Time To Help standında misafirlere aşure ve yemek ikram edildi. Koyu sohbetlere sahne olan anma programı yeni diyalog köprülerine vesile oldu. Program şehrin yerel gazetesinde de geniş yer buldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu