Seattle hayırseveri, Parahat Akyshov’un, vefatı sevenlerini hüzne boğdu

 

4 yaşındaki kızının göle düşmese nedeniyle, Akyshov, çevredeki bir başka tekne sahibinin yardımıyla kızı kurtarılırken, gölde batması sonucu,kayboldu. Emniyet ve kurtarma ekibi dalgıçlarının de devreye girmesiyle, bir sonraki gün (17 Haziran) Parahat Akyshov’un cesedine ulaşıldı.

ABD’nin Seattle Eyaleti’nde, Türkmen asıllı elektrik teknikeri  Seattle Türkmen-Türk Kominiti Üyesi Parahat Akyshov (34), göle düşen kızını kurtarmaya çalışırken boğularak hayatını kaybetti. Parahat Akyshov’un cenazesi Cuma namazına müteakiben Seattle’da gözyaşlarıyla toprağa verildi.

 

Aktif ve sosyal ilişkileriyle tanınan  Seattle Türkmen-Türk Kominiti Üyesi Akyshov, Polis gününde, Emniyet görevlilerini tebrik ziyaretinde.

 

TÜM ÇABALARA RAĞMEN BİR SONRA CESEDİNE ULAŞILDI

Akyshov’un sevenlerini büyük bir hüzne boğan olay, Seattle’deki Lake (Göl) Washington’da yaşandı. Parahat Akyshov, misafirleriyle tekne gezisi yaptığı sırada 4 yaşındaki kızı göle düştü. Suya atlayan genç işadamı Akyshov, çevredeki bir başka tekne sahibinin yardımıyla kızı kurtarılırken, gölde biranda kaybolması soncu,  tüm çabalara rağmen kendisinden haber alınamadı. Emniyet ve kurtarma ekibi dalgıçlarının de devreye girmesiyle, bir sonraki gün (17 Haziran)  Parahat Akyshov’un cesedine ulaşıldı.

HAYIRSEVERLĞİYLE TANINYORDU:

Çevresinde hayırseverliği, toplumsal olaylarda koşturan ve gayretleri ile tanınan Seattle Türk-Türkmen Kominiti üyesi, evli ve iki çocuk sâhibi. Akyshov’un cenâzasi, Cuma Namazı sonrasında Seattle’da dularlar ve gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Kaynak | ZAMAN-Avustralya

İlgili Yazılar

İsveç Malmö’de “Yusuf Suresi” Kitabından Yarışma

Danimarka ve Norveç’ten Gelen Gençler Futbol Turnuvasında Buluştu

‘İnsanlık Karikatürleri’ Londra’nın İkonik Mekanlarında Sergilendi

Sitemizde, tercihlerinizi ve tekrar ziyaretlerinizi hatırlayarak size en uygun deneyimi sunmak ve sitemizin trafiği analiz etmek için çerezleri ve benzeri teknolojileri kullanıyoruz. Tamam'a veya sitemizde bulunan herhangi bir içeriğe tıklayarak bu ve benzer çerezlerin/teknolojilerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Gizlilik Bildirimi