Haber

“Samsunlu Hoca” Mehmet Ali Şengül Ağabeyimiz ruhunun ufkuna yürüdü

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kadim dostu ve dava arkadaşı Mehmet Ali Şengül Ağabey yakalandığı koronavirüsten dolayı kaldırıldığı hastanede vefat etti. Hizmet Hareketi içinde ‘Samsunlu Hoca’ olarak tanınan Mehmet Ali Şengül Ağabey, 1960 yılında Hocaefendi’yle tanıştıktan sonra ilklerden oldu. Mütevaziğiyle bilindi. Hafızdı. Alimin ölümünün alemi öldüğü gün oldu Mehmet Ali Şengül Ağabey’in dar-ı bekaya irtihali.
76 yaşındaki Mehmet Ali Şengül Ağabey, Ramazan ayının başlangıcından koronavirüse yakalandı.

İlk günlerde sıkıntı çekmeyen Hocamız, ilerleyen günlerde tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı. Sevenleri Samsunlu Hocamız’dan gelecek iyi bir haber bekledi. Ancak günler ilerledikçe doktorlar tedbir amaçlı uyutularak tedavisinin devam etmesi yönünde karar aldı. Entübe edilen Şengül Ağabey, koronavirüsü atlattı ancak virüsün vücutta bıraktığı tahribat ve Hocamızın sahip olduğu kronik rahatsızlıklar genel sağlığının devamlı olarak kritik seviyede seyretmesine sebep oldu. Yaklaşık 3 ay boyunca hastaneden gelecek iyi haber için dua eden Hizmet gönüllerini üzüntüye boğan acı haber, 11 Temmuz akşam saatlerinde geldi.

İman ve Kur’an hizmetinin öncülerinden, büyüğümüz muhterem M. Fetullah Gülen Hocaefendinin kadim dostu ve dava arkadaşı, aydınlık yarınlarımızın ümit kaynağı, hayatını neslin iman ve kurtuluşuna adamış, gönül fazilet ve vefa insanı muhterem ‘Samsunlu Hocamız’ Mehmet Ali Şengül Ağabey muvakkat ve çile dolu bu fani dünyadan ruhunun ufkuna, ebedi dostlukların de dostlarının yurduna, mahz-ı lezzet ukba alemine 11 Temmuz Pazar günü yürüdü.

‘Samsunlu Hocamız’ Mehmet Ali Şengül Ağabey’e Allah’tan rahmet, muhterem büyüğümüz M. Fethullah Gülen hocaefendi başta olmak üzere, kederli ailesi, bütün sevenleri, dost ve yakınlarının, hepimizin başı sağ olsun…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu