Haber

Romanya Hacı Atasını kaybetti

                                            

 

‘Romanya’nın Hacı Atası’ olarak da bilinen iş insanı Şahin Kalafat, yakalandığı Covid-19 sebebiyle hayatını kaybetti. 79 yaşında vefat eden Kalafat’ın çok sayıda kronik rahatsızlığı da vardı. Kalafat Çarşamba günü, cenaze namazının ardından Romanya’nın Voluntari isimli yerleşim bölgesinde defnedildi.

 

21 yıl önce 58 yaşında geldiği Romanya’da mobilya sektöründe iş yapan Şahin Kalafat, gerek ticaretindeki titizliği ve dürüstlüğü, gerekse her türlü yardım ve hayır işinde ön safı tutmasıyla Romanya’da yaşayan hemen hemen her Türk’ün tanıdığı bir simaydı.

 

Şahin Kalafat, ilerlemiş yaşına rağmen hicret etti. Hayır ve hizmet kervanlarından eksik kalmadı. Romanya’nın tanınan ve sevilen ismi Kalafat, 13 yıl boyunca Tuna Vakfı’nın başkanlığını yürüttü.

 

Romanya’nın Hacı Atası, eşi Müjgan Kalafat’ı ilerleyen parkinson rahatsızlığı sebebiyle, tedavi için 2,5 yıl önce tekerlekli sandalyede Türkiye’ye uğurladı. Ancak bu onu son görüşü oldu. Çünkü eşinin pasaportuna havaalanında el konuldu. Çok geçmeden Müjgan Kalafat vefat etti. Şahin Kalafat ise eşinin cenaze namazına dahi katılamadı.

 

Covid-19 ve kronik rahatsızlıklarla mücadelesine yenik düşen 79 yaşındaki Şahit Kalafat, ömrünün son çeyreğini geçirdiği topraklara, hicret diyarına defnedildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu