Haber

Risale-i Nur külliyatını bitiren öğrenciler ödüllendirildi

Almanya’nın Düsseldorf şehrinde yaşayan gençler, bir yıl içinde Risale-i Nur külliyatını bitirmenin sevincini yaşadı. Gençlerin bu azim ve gayreti ödüllendirildi. Ödül törenine yaklaşık 70 kişi katıldı. Törende, Üstad’ın veciz ifadeleri hem Almanca hem Türkçe seyircilere aktarıldı.

Yarışmada 1. pakette yer alan 14 eserden oluşan külliyatın tamamını bir yıl içinde 5 öğrenci bitirdi. Sözler, Lemalar, Asay-ı Musa, Tarihçe-i Hayat, İman ve Küfür Muvazeneleri’nin yer aldığı 2. paketteki eserleri ise yine 5 öğrenci bitirdi. Risaleler’den seçme bölümlerin yer aldığı 3. paketi ise 7 öğrenci bitirdi.

Risale-i Nur okuma yarışmasına katılan öğrenciler, külliyattan neler anladıklarını ve nasıl okumayı bitirdiklerini ifade ettiler. Bir öğrenci, Üstad’ın her sabah namazdan önce 4 metreyi bulan dua listesini her gün okumasının kendisini çok etkilediğini belirtirken, bir başka öğrenci ilk başta zorlandığını ancak okudukça anlamaya başladığını belirtip ‘Herkes mutlaka bir şeyler anlıyor, istifade ediyor’ dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu