Aktüel

Prof Şerif Ali Tekalan’dan ‘Güncelle Kendini’

15 Temmuz 2016’dan sonra kapatılan Fatih Üniversitesi’nin son rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan’ın 2022 yılı tebriği kitap olarak Crab Publishing tarafından yayımlandı.  E-book formatında ücretsiz indirilebilen kitapta Tekalan, 70 yıllık hayatından edindiği tecrübeleri ailesine, dostlarına ve okurlarına aktarıyor. Yer yer hikâye ve vecizelerin yer aldığı kitap hem dünya hem de ahirette mutlu olmanın yollarını işaret ediyor.

İşte kitaptan birkaç cümle:

“Kendinizi başkasıyla değil kendinizle kıyaslayın: ‘Dün neredeydim, dün nasıldım, bugün nasılım?’ diye…”

“Seneler su gibi akıp gidiyor denir; ne kadar doğrudur. Su bir şekilde yolunu bulup hedefine, yani okyanusa ulaştığı gibi insan da kendisine çizilen yolda bu hayatın son durağı olan kabre bir şekilde ulaşır.”

“Küçük şeylerle mutlu olmayı öğrettiler bize. Ne her gördüğümüzü isterdik ne de her istediğimiz olurdu. Ama öyle hemen depresyona girip çıkmazdık. Bizler varlığa şükür, yokluğa sabredenlerdendik.”

“Yaşama sevinci içinde olmaya gayret edin her zaman. Bu dünyanın bir imtihan dünyası olduğunu ve geçici olduğunu bilerek, bir bakıma bir oyun gibi, bir bulmaca çözme gibi, bazı sorulara cevap verme gibi, dünyayı görün, algılayın ve öyle yaşayın.”

Kitabı yayımlayan Crab Publishing, son dönemde Türkiye’den göç etmek zorunda kalan gazeteci, yazar ve eğitimciler tarafından kurulmuş bir yayınevi. Bugüne yayınladığı yüzden fazla kitabın çoğu Türkiye’de yaşananlar ve mağdur olanlardan bahsediyor. Detaylı bilgilere yayınevinin internet sitesinden ulaşabilirsiniz: https://crabpublishing.com

Kitabı aşağıdaki link üzerinden ücretsiz indirebilirsiniz:

https://www.smashwords.com/books/view/1124533

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu