Oxford Üniversitesi ve Dialogue Society’den Ortak İftar

Yazar Editör

Dünyanın en prestijli eğitim kurumlarından biri olan Oxford Üniversitesi, İngilltere’de faaliyet gösteren Dialogue Society’nin iftarına ev sahipliği yaptı. “Ramazan ve birlikte yaşama” temasının işlendiği iftar programına 35 farklı kurumdan katılım oldu.

Oxford’a bağlı tarihi Mansfield College’nin yemek salonunda düzenlenen iftar yemeğine akademisyen ve öğrencilerin de aralarında bulunduğu 150’ye yakın seçkin davetli iştirak etti.

Katılımcılar arasında bulunan Oxfordshire Eyaleti Kraliyet temsilcisi Marjorie Glasgow, Oxfordshire Eyaleti başkan yardımcısı Liz Brighouse, Oxford şehri eyalet meclis başkanı Susan Brown, Mansfield Kolej Müdürü Helen Mountfield ve Eyalet Kraliyet Temsilcisi yardımcısı İmam Monawar Hussain, günün anlamına dair konuşmalar yaptı.

Etkinlik kapsamında, Türk sufi müziği dinletisi sunulurken, Oxford Yahudi Toplumu temsilcisi müzisyen Alexander Massey de şarkılarıyla programa renk kattı. Davetliler, iftarın ardından düzenlenen kısa bilgi yarışmasıyla keyifli anlar yaşadı.

Oxford Üniversitesi yetkilileri, iftar programından duydukları memnuniyeti dile getirirken, bu tür programları her yıl gerçekleştirmek istediklerini belirtti. Etkinlik, farklı dini liderlerin ortak duasıyla son buldu.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...