Haber

Nizamiye Külliyesi’nde Ramazan seferberliği: İhtiyaç sahiplerine yardım için kermesler düzenlendi

Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde yaşayan Hizmet gönüllüsü kadınlar, Ramazan ayı için seferber oldular. Şehirdeki Hizmet kurumlarının bahçelerinde ve Nizamiye Camii’nde organize edilen kermeslerden elde edilen gelirlerle, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerine erzak paketleri ulaştırılacak.

Kermesleri düzenleyen eHizmet gönüllüsü kadınlar, Ramazan öncesi organize edilen, yüzlerce insanın ziyaret ettiği  ve Türk ev yemeklerini tattığı yardım faaliyetlerini şu cümlelerle anlattı:  ”Johannesburg’taki arkadaşlarımızla ve ablalarımızla kermesler yaptık. Bir ay içinde üç kermes düzenledik. Kermeslerimize Johannesburg’taki bütün arkadaslarımız gerek ikramlarıyla, gerek gözleme açıp pişirerek, gerek maddi olarak destek oldu. Tantuni, gözleme, baklava ve çeşitli Türk yiyecekleri satıldı. Çok verimli ve bereketli geçti. Elde edilen gelir Ramazanda ihtiyaç sahibi ailelere erzak paketi olarak değerlendirilecek. Emeği geçen, maddi manevi destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz”.

Güney Afrika’da Hizmet gönüllüleri yılın her ayında ve özellikle Ramazan’da teneke evlerde yaşayan fakir insanlara gıda paketleri ulaştırıyor. Nizamiye’de son 10 yıldır Ramazan ayı boyunca her gün yüzlerce insana iftarlar verilirken, Kurban bayramında ise  binlerce insana et dağıtılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu