Nijerya’daki Hizmet Okulu öğrencilerinden muhteşem dans

Yazar Hizmetten

Dünya çapında viral olan ‘Jerusalema Dance Challenge (Kudüs Dans Meydan Okuması)’na Nigerian Tulip International Colleges’ta (NTIC) katıldı. Nijerya’da gösterdiği başarılı eğitim faaliyetleri ile gündeme gelen NTIC, şu an dünya çapında ilgi görmeye devam eden ‘Jerusalema Dance Challenge’ videosu çekti. Okulun farklı bölümleri ve öğrencilerin yer aldığı video kısa sürede büyük ilgi gördü.

Kudüs Dans Meydan Okuması, Güney Afrikalı Dj Master KG’nin ‘Jerusaleme’ adlı parçasından çıktı. İlk olarak 11 Ağustos 2019 şarkıya başlayan Dj Master KG daha sonra kız kardeşi Nomcebo’yu da projeye dahil ederek şarkının tamamını sosyal medyadan paylaştı.


Şarkı sözlerinde Nomcebo, Allah’ın kendisini kutsal şehir olan Kudüs’e götürmesi için yalvarıyor.
‘Jerusalema’ şarkısı Güney Afrika listelerinde 2019’un aralık ayında bir numaraya tırmanmıştı. 2020’nin şubat ayında dünya genelinde karantinalar başladığında yeniden liste başı olan şarkıya Angolalı bir dans grubu yemek yerken doğal bir ortamda dans videosu çekti. Dans videosu kısa sürede milyonlarca insan tarafından seyredildi.
Bu video, ilk önce Portekiz’de ardından İtalya, İspanya, Fransa, Jamaika, Kanada, ABD ve İsrail’de yayıldı. Şirketler, hastaneler, okullar viral olan videodaki dansın aynısını yaparak videolarını paylaşmaya başladı.  Futbolcu Cristiano Ronaldo ve şarkıcı Janet Jackson da bu kervana katılanlar arasında yerini aldı.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...