New Jersey’de Türk müziği eşliğinde Kurban Bayramı şenliği

Yazar Editör

Amerika’nın New Jersey eyaletindeki Türkler, Türk Kültür Merkezi ve Peace Islands Institute kurumlarının beraber organize ettiği Kurban Bayramı programında bir araya geldi. Yaklaşık iki bin kişinin katıldığı bayram programında, Amerikan toplumunu oluşturan farklı etnik kökenli topluluklardan da ziyaretçilerin olduğu görüldü.

New Jersey’de sanatçıların Türk müziği performansları katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi. Türk Kültür Merkezi gönüllüleri tarafından hazırlanmış yemek standları büyük ilgi gördü. Programa katılan aileler, özellikle çocuklar için hazırlanmış olan oyun platformaları, zıplama evi, pamuk şeker, yüz boyama gibi aktiviteler ile çocuklara bayram sevinci yaşatan vakıflardan memnuniyetlerini ifade ettiler.

Programa yerel milletvekili ve belediye başkanlarından da katılımcılar oldu. Daha önce Peace Island Institute daveti vesilesi ile Türkiye’yi ziyaret ettiğini belirten Senatör Holly Schepisi, Türkiye’den göç edip Amerika’ya yerleşen ailelerden memnuniyetini belirtip, onları desteklemeye hazır olduğunu ifade etti. New Jersey’de Türklerin en yoğun şekilde yaşamış olduğu Paterson şehrinin belediye başkanı Andre Sayegh de programa ailesi ile birlikte katıldı. Andre Sayegh bölgesinde bulunan Türk toplumunun varlığından memnuniyetini ifade etti. Washington’da olduğu için programa iştirak edemeyen Kuzey New Jersey bölgesi federal milletvekili Mikie Sherril adına özel kalem müdürü Kellie Doucette programa katıldı.

 

Programın organizatörlerinden Türk Kültür Merkezi müdürü Erkan Ertosun, kurban bayramının anlamından bahsedip, bayramın güzelliklere vesile olduğunu ifade edip, katılımcılara teşekür etti.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...