New Jersey’de Deprem Mağdurlarını Anma ve Dua Programı Düzenlendi

Yazar Editör

Barış Adaları Enstitüsü (Peace Islands Institute), Türk Kültür Merkezi ( Turkish Cultural Center) ve Kuzey New Jersey İslami Toplum Merkezi (NEICC) vakıflarının ortak organizasyonu ile Bergen County Courthouse önünde Türkiye ve Suriye deki deprem mağdurlarını anma ve dua programı düzenlendi.

New Jersey eyaletinin kuzey bölgesindeki büyükşehir yöneticisi James J. Tedesco (Bergen County Executive) ve Polis şefi Antony Curoton’un (Bergen County Sheriff) himayesinde gerçekleşen programa çok sayıda dini lider ve toplum temsilcisi katıldı.

Barış Adaları Enstitüsü Genel müdürü Bülent Özdemir açılış konuşmasında  katılımcılardan depremde hayatını kaybedenler adına bir dakika saygı duruşunda bulunmalarını istedi.

Türk Kültür Merkezi Genel müdürü Erkan Ertosun konuşmasında depremin sebep olduğu kayıplardan ve olumsuz etkilerinden bahsedip dayanışma gösteren farklı milletlerden herkese teşekkür etti.

Programda El-Zahra mescidi imamı, İmam Moutaz Sharaf, Katolik kilisesi dinler arası diyalog sorumlusu Peder Phil Latronico,  Ner Tamid Sinagogu Hahamı Marc Katz, New Jersey Kiliseler birliğinden Rahip  Mark William Ennis, İmam Gazi Ağa, İtalyan Cemaati’nden William Schivela, Ukrayna Kilisesinden Peder Oleksii Holchuk  ve Kore Toplum Merkezinden Michael Nam konuşmacılar arasındaydı.

Amerika’da yaşayan Türklerin kurduğu insani yardım derneği Embrace Relief temsilcisi de deprem sonrası yapılan yardım kampanyalarını anlatı ve herkesi yardım yapmaya davet etti.

Program sonunda katılımcılar ellerinde ‘’Dualarımız ve desteğimiz Türkiye ve Suriye halkları ile birlikte’’ yazılı pankartları tuttular.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...