Mülteci ve mazlum çocuklardan umut hikayeleri

Yazar Editör
Umut Hikayeleri, kitap, AST

Türkiye’deki insan hakları ihlallerini uluslararası arenada duyurmayı kendine misyon edinmiş AST (Advocates of Silenced Turkey), zulüm çocuklarından gelen mektupları Doğan Yücel’in editörlüğü ile kitaplaştırdı.

AST, geçtiğimiz yıl “Mülteci Çocuklardan Umut Hikayeleri” projesi kapsamında bir hikâye yarışması düzenlemişti. Türkiye’deki zulümlerden kaçarak zorlu şartlarda umuda yolculuk gerçekleştiren kendileri küçük ancak yürekleri dev mağdurlar, yarışmaya mektuplar göndererek seslerini duyurmuşlardı.

Umut Hikayeleri, kitap, AST

YÜZLERCE HİKAYENİN ARASINDAN SEÇİLDİ

Yarışmaya gönderilen yüzlerce mektup ve hikaye arasından seçilen ilk 41 hikâye, aylarca süren titiz bir çalışmanın ardından, 189 sayfalık e-kitap ve baskılı olarak okuyucusuyla buluştu. Toplam iki kitaptan oluşacak serinin ilki olan ‘UMUT HİKAYELERİ’, hepsi de Türkiye’den diğer ülkelere iltica etmek zorunda bırakılmış, yaşları 10 ila 18 arasında değişen çocukların güçlüklerle mücadele etme ve hayata tutunma çabalarına ışık tutuyor.

Umut Hikayeleri, kitap, AST

ZAMANDA DONUP KALMADAN YAŞAMAYA DEVAM ETMEK…

Son yıllarda Türkiye’de yaşanan hukuksuzluk ve adaletsizlik sürecine çocukların penceresinden bakma fırsatı bulacağınız ‘UMUT HİKAYELERİ’ kitabında, ailelerin dolayısıyla çocuklarının maruz kaldığı temel hak ve özgürlük ihlallerinin psikolojik, sosyal ve bireysel açıdan nasıl bir yıkıma neden olduğuna şahitlik edeceksiniz.

Kitabın duygu dolu sayfalarında, gönderdiği mektubunda “İyiler hep kaybeder çünkü iyiler hep adil dövüşür” diyen Şeyma’nın, “Uzak iş yerleri kapansın inşallah!” diye dua eden 8 yaşındaki Zümra’nın, “Zamanda donup kalmadan yaşamaya devam etmek, ne olursa olsun hayatı sevmek gerekiyor” diyerek umudunu her daim canlı tutan Beyza’nın ve “Bir günde değişen hayatlarımızın bir günde bir kez daha değişeceğine dair umutlarım hep yeşil” satırlarıyla ümit aşılayan Büşra’nın pırıl pırıl dünyalarına dair güzel enstantaneler bulacaksınız.

Umut Hikayeleri, kitap, AST

‘UMUT HİKAYELERİ’ AMAZON VE GOOGLE BOOKS’DA SATIŞTA

Başta “Haklı olduğumuz halde haksızlığa uğrayıp bu kadar zulüm gördüğümüzü dünyaya duyurmalıyız!” diye haykıran Sena ve zulme karşı seslerini yükselten tüm çocukların seslerine ses olan ‘UMUT HİKAYELERİ’ kitabı, Türkçe ve İngilizce olarak iki dilde basıldı.

Hukuk ve adalet karnesi zayıf olan günümüz Yeni Türkiye’sinde yaşanan zulümleri dünyaya duyurma çabasında olan AST, Umut Hikayeleri kitabını Amazon, Google Play ve Google Books’ta satışa sundu. Kitap, aşağıdaki linklerden satın alınabilir.

İngilizce Kitap:

Amazon: https://paply.org/7zu

Google Play: https://paply.org/7zv

Google Books: https://paply.org/7zw

Türkçe Kitap:

Google Books: https://paply.org/7zx

 

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...