Haber

Mangfoldshuset’ten görme engelliler için sergi

ÖZKAN TOSYALI | OSLO

Norveç Hizmet Hareketi gönüllülerinin Mangfoldshuset çatısı altında yaptıkları sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere bir yenisi daha eklendi. Görme engellilere yönelik hazırlanan resim sergisi büyük ilgi topladı.

Norveç’in Trøndelag eyaletinde Hizmet Hareketi gönüllülerinin de aralarında bulunduğu bazı oluşumların hazırladığı görme engelliler için resim sergisi yoğun ilgi görüyor. Fluxwork iş birliği ile düzenlenen sergiye, Mangfoldshuset Trøndelag’ın yanı sıra, Norveç Görme Engelliler Federasyonu ve New York’tan 3DPhotoworks da destek verdi. 2 Eylül’de açılan sergide ziyaretçiler dünyaca ünlü resimlerin görme engelliler için hazırlanan ve dokunarak hissedilebilen versiyonlarını deneyimleme fırsatı buluyorlar. Görme engellilere özel hazırlanan eserler aslında sadece onların değil engeli olmayanların da ilgisini çekiyor ve farklı bir deneyim imkanı sunuyor.

New York merkezli 3D Photoworks tarafından benzersiz bir teknolojiyle ortaya konan dünyaca ünlü ressamların eserlerinin dokunarak hissedilen kopyaları yediden yetmişe tüm ziyaretçilere farklı bir tecrübe oluyor. 29 Eylül’e kadar açık kalacak sergi haftanın 4 günü ücretsiz olarak görülebilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu