Haber

Lumina öğrencilerinden Romanya’ya 5 bilim madalyası daha

 

Lumina Okulu öğrencileri, katıldıkları iki bilim olimpiyatından 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak Romanya’nın ödül galerisini renklendirdi. Her iki yarışmaya Romanya adına katılan tüm öğrenciler evine madalya ile döndü.

Estonya’da bu yıl beşincisi düzenlenlenen Avrupa Fizik Olimpiyatları’nda, Romanya adına 5 kişilik takım yarıştı. Ekipteki üç öğrenci altın, ikisi gümüş madalya kazandı.

Başkent Bükreş’te Lumina okulları bünyesinde faaliyet gösteren Uluslararası Bilgisayar Lisesi’nin (ICHB) öğrencileri 2 altın ve 1 gümüş madalya alarak bu başarıda pay sahibi oldu. Olimpiyatların mutlak birincisi yine Romanya takımından çıktı.

 

SİNGAPUR’DAN 2 BRONZ ÇIKARDILAR

Bu yıl 33. kez düzenlenen Uluslararası Bilgisayar Olimpiyatları’na Singapur ev sahipliği yaptı. Dört kişilik Romanya takımında, iki ICHB öğrencisi bronz madalya ile teselli oldu. Romanya adına altın madalyayı Targu Jiu ilinden, gümüş madalyayı ise Bükreş’ten devlet okulu öğrencileri kazandı.

Uluslararası olimpiyatların matematik, fizik ve kimya dallarındaki yarışmalar önümüzdeki haftalarda yapılacak.
1994 yılından bu yana Romanya’da eğitim hizmetlerini sürdüren Lumina Eğitim Kurumları bünyesinde 10 okul yer alıyor. Beş farklı şehirde 4 bin 500’e yakın öğrenci Lumine Okullar’ında okuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu