Haber

Kuzey Ren-Vestfalya’da 5. Gönüllülük Ödülleri sahiplerini buluyor

 

Almanya Kuzey Ren-Vestfalya’da faaliyet gösteren VEZ Federasyonu, Gönüllülük Ödülü’nü 5’inci kez gönüllülere verecek.

2014’ten beri Kuzey Ren-Vestfalya’da faaliyet gösteren Federasyon 2017’den bu yana derneklere yönelik olarak Gönüllülük Ödülü veriyor. Yarışmaya eyalette faaliyet gösteren her dernek katılabiliyor. Gönüllülük Ödülü yarışmasında dernekler eğitim, kültür, diyalog, bayanlar, gençlik, ve insani yardım kategorilerinde yarışıyorlar.

Her kategorinin 1, 2 ve 3’üncülerine ödül verilecek. Ayrıca bir derneğe de özel onur ödülü verilecek. Yarışmada birinci olan dernek Almanya geneli için yapılan ve Almanya vakıflar birliğinin düzenlediği gönüllülük ödülü yarışmasına otomatik kazanma hakkı da elde ediyor.

Yarışmaya 172 proje katıldı. Toplamda 19 projenin ödül alacağı yarışma için 10 binin üzerinde online olarak oy kullanıldı. Online gala 23 Nisan saat 19:00’da https://gala.ehrenamtspreis-nrw.de adresinden yapılacak.

Gala öncesi bir açıklama yapan federasyon “Sizi kazananları ve projelerini kısa videolar şeklinde tanıtmak için sabırsızlanıyoruz. Tüm gönüllü kahramanları görünür kılmak, onları desteklemek ve onurlandırmak bizim için şereftir. Çünkü yaptıklarınız ve tutumunuz, yardımseverlik ve kamu yararı gibi çoğulcu bir toplum için önemli olan değerleri aktif bir şekilde yaşama konusunda bize ilham veriyor.

Siz de bu kahramanları izlemek istiyorsanız, link üzerinden online galaya ulaşabilirsiniz. Yarışma ve geçmiş VEZ Gönüllülük Ödülü hakkında daha fazla bilgiyi web sitemizde bulabilirsiniz” ifadeleri kullanıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu