Haber

Kısa film ’Ben Masumum’ pazar günü prömiyer yapıyor

Burak Tarık’ın senaryosunu yazıp, yönettiği kısa film “I am Innocent” (Ben Masumum) pazar günü prömiyer yapacak. Los Angeles stüdyolarında çekilen film, altı dilde altyazı ile izleyici ile buluşacak. ‘Ben Masumum’ 26 Eylül Pazar günü TheArtivistOrg YouTube kanalından yayınlanacak. Filmin yönetmeni ve senaristi Burak Tarık, Türkiye ve dünyadaki, düşünce suçluları ile ortaya çıkan hukuk ihlallerinden etkilenen çocuklara dikkat çekmeye çalıştığını ve filmi onlara ithaf ettiğini belirtti.

Kısa film ‘Ben Masumum’ konusu, totaliter sistemin işkence memuru ile sorgulanan sanık arasında geçiyor.  Sadece sanık değil aynı zamanda masumiyet, adalet ve kötülüğün de sorgulandığını belirten filmin yönetmeni ve senaristi Burak Tarık, ‘’Ben Masumum, her gün vicdanına cevap vermek zorunda olan kötü insanların, kendileriyle konuştuğu dili açığa çıkarmaya çalışıyor.’’ Dedi.

Hukuk ihlallerini anlatan “Ben Masumum” filmi  26 Eylül Pazar günü yayına giriyor. ‘’I am Innocent” (Ben Masumum) TheArtivistOrg YouTube kanalından izleyiciyle buluşacak.  Adalet, masumiyet, “kötülüğün sırdanlığı” gibi kavramları tartışmaya açan film, çürüyen bir rejimin paslanan mekanizmalarına ışık tutuyor. Filmin yazım süreci, çekimleri ve post prodüksiyonu üç ayda tamamlandı. Los Angeles stüdyolarında çekilen film, altı dilde altyazı ile izleyici ile buluşacak.

 

I am Innocent (Ben Masumum)

Süre : 10 dk

Dil : İngilizce

Altyazılar : Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Türkçe, Yunanca

Senarist-Yönetmen : Burak Tarık

Yayın Tarihi : 26 Eylül 2021 Pazar

13:00 New York

18:00 Londra

19:00 Brüksel – Berlin – Paris – Stockholm

20:00 Türkiye

Yayın: TheArtivistOrg YouTube Kanalı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu