Kırık Testi Serisinin 19. Kitabı “Işık Karanlığı Boğarken” Çıktı

Yazar Editör

Kırık Testi serisinin 19. kitabı olan Işık Karanlığı Boğarken, ‘Süreyya Kitap’tan çıktı. Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin farklı zamanlarda yaptığı sohbetlerden oluşan kitap, bir yandan Müslümanlara yeni bir dirilişin yollarını gösteriyor; diğer yandan da insanlığın karşı karşıya olduğu problemlere gerçekçi çözümler sunuyor.

Kitapta birbirinden farklı konularda 40 makale yer alıyor. “Dinin müstakim yorumu adına ölçüler, kendisinden Allah’a sığınılacak dört bela, uzlaşı kültürü, manen canlı kalmanın yolu, örtülü yalanlar, diyalogla ısrar, yuva, zamanın ruhuna uygun hareket etme, şiddete karşı mücadele” gibi beşeri ve toplumsal alanda birbirinden farklı ve önemli konulara ışık tutuluyor.

İnsanlığın, iç içe yasadığı derin problemlerine çözüm üretecek; elinden tutup kendisine doğru yolu gösterecek gerçek rehberlere ihtiyacı olduğu böyle bir zamanda Hocaefendi, bu problemlere kafa yoruyor ve bizlere reçeteler sunuyor. Derin sulardan inci-mercan çıkaran bir dalgıç misali, Kur’an ve Sünnet’in derinliklerine dalarak bulduğu hakikatlerle bütün insanlığın ve günümüz Müslümanlarının sorunlarına çözümler üretiyor.

‘Süreyya Kitap’tan çıkan ‘Işık Karanlığı Boğarken’, geniş konu yelpazesiyle zihnen ve kalben bir beslenme kaynağı niteliğinde. Eğer manevi beslenme kaynağı arayışındaysanız, bu kitabın sayfalarını çevirip; ömrünü İslami ilimlere vakfetmiş bir fikir ve aksiyon insanının kaleminden yepyeni bir tefekkür yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Kitabın tanıtım filmi için tıklayın

Kitabın satış linkine ulaşmak için tıklayın

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...