Haber

Kemal Gülen kaçırılan kardeşi için açıklama yaptı

Türkiye’nin iade talebini Kenya Yüksek Mahkemesi’nin reddettiği bilgisayar öğretmeni Selahaddin Gülen, 3 Mayıs’ta Kenya’dan MİT tarafından kaçırılarak Türkiye’ye getirilip cezaevine konuldu.

Kardeşi Selahattin Gülen’in tutuklanmasının ardından sosyal medyadan bir açıklama yapan KHK ile kapatılan Samanyolu TV’nin ana haber sunucusu Kemal Gülen, ‘‘Kardeşim Selahaddin Gülen maalesef tutuklandı. Kenya’dan kaçırıldığı gün olan 3 Mayıs’tan itibaren kendisinden haber alamamıştık. 31 Mayıs tarihinde Ankara Emniyeti’nde olduğunu öğrendik. 5 gün Terörle Mücadele’de gözaltında ve bugün tutuklanarak cezaevine konuldu. Üzgünüz.’’ dedi.

”ZALİM SİYASETÇİLER VE MALUM GAZETECİLER SEVİNDİ, MİLYONLARCA MASUM ÜZÜLDÜ”

Zalim siyasetçi ve yandaş medyanın sıradan bir öğretmeni ülkenin en önemli gündemi gibi göstermeye çalıştığına dikkat çeken Kemal Gülen, adli makamların medya baskısına boyun eğdiğini ve kardeşini tutukladığını belirtti.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Kemal Gülen, ‘‘Siyasetin arka bahçesi gibi davranan bazı gazeteciler ve devletin resmi ajansı başta olmak üzere birçok medya organı iki gün boyunca yalan beyanlar üzerinden haberler yaptılar, sıradan bir öğretmeni ülkenin en önemli gündemi gibi göstermeye çalıştılar. Maatteessüf medya baskısına boyun eğen adli makamlar da zalim siyasetçileri ve malum gazetecileri sevindirdiler milyonlarca masumu üzdüler.’’ ifadelerini kullandı.

”İŞKENCE, KÖTÜ MUAMELE VE BASKI ALTINDA BAZI İFADELER İMZALATILDIĞI DUYUMUNU ALDIK”

Avukatların Selahaddin Gülen ile görüştürülmediği mahkemeye dahi alınmadığını belirten Kemal Gülen, kardeşine kötü muamele altında ifadeler imzalatıldığı duyumu aldıklarını kaydetti.

Kemal Gülen şöyle devam etti:

‘‘31 Mayıs’tan itibaren Ankara Emniyeti bizim yönlendirdiğimiz avukatları maalesef geri çevirdiler. Avukatlarımız kardeşimler görüşme fırsatı bulamadılar. Polis ifadesinden sonra mahkemeye çıktığında da ne yazık ki seçili avukatımız huzura alınmadı.

28 gün boyunca kendisinden haber alamadığımız kardeşim Selahattin’in işkence, kötü muamele ve baskı altında bazı ifadeler imzalatıldığı duyumunu aldık. Hukuka, usule, kanuna ve vicdana aykırı bir şekilde alınan ifadelerin masum insanları karalamak için kullanılacağı endişesi taşıyorum.’’

 

Kaynak: Boldmedya

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu