Haber

Kanter:Hizmeti dünyalara değişmem!

Enes Kanter…Gerçek bir yıldız. Sadece NBA yıldızı demek onu tanımlamaya yetmez aslında. Parkedeki performansının yanında zulüm karşısındaki duruşuyla gönüllerde taht kurmayı başardı.Ünlü basketbolcu Hizmetten YouTube kanalında Gazeteci Ahmet Doğan’ın sorularını cevapladı.

Hizmeti dünyalara değişmem diyen Enes Kanter, küçükken sabah namazlarında NBA’de oynama için dua ettiğini anlattı.Hocaefendi ile tanışmasından, yaşanan zulümlere kadar pek çok konuya da değindi.

İşte o keyifli sohbetin tamamı ve sizin için derlediğimiz notlar:

 

-Küçükken sabah namazlarında Lakers’ta oynamak için dua ederdim.

-Kardeşlerimiz kendilerine güvensinler.Dua çok çok önemli.Açılmayacak kapılar bana hep dua sayesinde açıldı.

Kanter:Hizmeti dünyalara değişmem! 2

-Eğer benim hayatımda hizmet olmasaydı, etrafımdaki büyüklerim olmasaydı benim şuana kadar basketbol kariyerim bitmişti.

-Hizmet Allah ile kullar arasındaki engelleri kaldıran bir gönüllüler hareketidir.Hizmeti anlatacak en güzel cümle budur.

-Ben en son Hocaefendi ile iki gün önce Facetime’da konuştum. Allah’a şükür kendisinin durumu çok iyi.Tabi söylediği ilk şey dua.

-Kuranı Kerim olsun, kitap okuma olsun vaaz izleme olsun,benim de şuanda takip etmeye çalıştığım bir çetelem var.

-Hocaefendi’nin çok güzel bir sözü vardır hal ile halledilmeyecek mesele yoktur diye.

-15 Temmuz gecesi Hocaefendi ile kampta aynı odadaydım .Hocaefendi’nin yaptığı şey koltuğuna oturup yaralanan ve vefat edenler için dua edişiydi.Hatta Hocaefendi’nin talebelerinden birisi Hocaefendi’ye bu haberi söylediğinde şok oldu.

-Hizmeti hayatınızın gayesi olarak yerleştirdiğinizde hayatınızda  Allah size 24 saatlik süreyi 2 yada 3 günmüş gibi genişletiyor.

-Taco Fall ile antrenmanlardan önce birlikte Kuran çalışıyoruz.

-Alemi İslamın sizlerle temsil edildiği bu hizmeti hiçbir şeye değişmem.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu