Ne Dediler?

Jones: “Duruşlarında rûhî zenginlik var”

“İstanbul Center’daki, Niagara’daki, hatta ziyaret ettiğim, örneğin Salt Lake City gibi diğer şehirlerdeki insanlarda, Sayın Fethullah Gülen’den etkilenmiş olan insanlarda, çok güzel bir hasletin, belli bir karakterin var olduğunu gördüm.

Duruşlarında bir sukûnet, bir huzur, bir adanmışlık, bir rûhî zenginlik var.”

 

“Hristiyan inancında, Hz. İsa der ki, ‘Onları meyvelerinden tanıyacaksınız’. Gülen Hareketi’ne ve onların ortaya koymuş olduğu meyvelere bakıyorum ve dünya çapında harikulâde bir organizasyon olduklarını düşünüyorum.”

“Nezaketleri sayesinde, sevgileri vasıtasıyla, fıtratlarından gelen güzellikler sayesinde kalpleri açma konusunda kendilerine has yöntemleri var. Ve, kalpler açıldığı zaman, başka kapılar da açılıyor ve güzel şeyler gerçekleşiyor. Genel olarak baktığımızda, hem dünya çapında hem de bu ülkede yapılan şeylerin faydalı ve güzel şeyler olduğunu, desteklenmeye layık şeyler olduğunu düşünüyorum.”

“Bir Müslüman düşünür olarak, 11 Eylül saldırılarının hemen ardından yapmış olduğu açıklamaları da takdir ediyorum. 11 Eylül hadiselerinden yıllar sonra bile, yaşadığımız ülkedeki insanlar durmadan, ‘niye Müslümanlar hiç bir şey söylemiyorlar ki’ gibi hayıflanmalarda bulundular, ama o sesini yükseltmiş ve konuşmuştu aslında, fakat kitlelere çok duyurulmamıştı. Tabir-i caizse, mikrofonu eline vermemişlerdi.”

Jones: "Duruşlarında rûhî zenginlik var" 2

Gilbert Friend Jones kimdir?

Chicago Crystal Lake Protestan Kilisesi’nde kıdemli papaz olarak görev yapan Dr. Gilbert Friend Jones, Kuzey Amerika Dinlerarası Diyalog Merkezi yönetim kurulu üyesidir. Princeton Dinbilimleri Fakültesi’nde yüksek lisans ve Washington Howard Üniversitesi’nde Din Bilimleri üzerine doktora yaptı.

Kaynak:Spectra Media Tv-İlk yayın tarihi 28.06.2014

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu