Haber

International Journalists eğitimleri devam ediyor

International Journalists Derneği, Gazetecilerden oluşan 14 kişiye 'Uzmanlaştırma Eğitimi' verdi.

Türkiye dışında ikamet etmekte olan gazetecilerin bir araya gelerek Almanya’da oluşturduğu International Journalists Derneği, uluslararası ölçekte, medya çalışanları arasında diyaloğu, dayanışmayı ve mesleki gelişimi sağlamaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda daha önce başlatılan ‘Uzmanlaştırma Eğitimleri’nden bir tanesi daha gerçekleştirildi.

International Journalists eğitimleri devam ediyor 2

Dernek merkezinde gerçekleşen eğitimlere Gazeteci kökenli 14 kişinin katıldığını belirten dernek yetkililerinden, medya teknolojilerinin getirdiği yeni fırsatlar ve mesleğe serbest olarak devam edebilme isteğini buluşturduğumuz eğitimlerden biri daha başarı ile tamamlandıklarını belirtti.

International Journalists eğitimleri devam ediyor 3

Yetkilinin açıklaması şöyle:

İçlerinde kendi projelerini gerçekleştirme niyetinde olan Muhabir kökenli arkadaşlarımızın da yer aldığı 14 kişilik nitelikli bir gruba, 3 günlük yoğun bir eğitim semineri düzenledik. Kamera, Kurgu ve Montaj eğitimleri uygulamalı olarak verildi. Kapalı ve açık alanlarda Işık, Ses ve Proje Yönetiminin nasıl gerçekleştirileceği deneyimli üyelerimiz tarafından aktarıldı.

International Journalists eğitimleri devam ediyor 4
Dernek merkezimizde gerçekleştirilen eğitime katılanlar için özel bir takip grubu oluşturuldu. Katılımcıları çoğunluğu Almanya’nın değişik şehirlerinden geldiği için, bulundukları yerlerden de aldıkları eğitimlerle ilgili uygulamalar yapmaları ve çalışmalarını takip ekibine göndermeleri ve bu çalışmaların değerlendirilerek eğitime süreklilik kazandırılması hedefleniyor. Özellikle kendi medya projelerini gerçekleştirmek isteyen adaylar için ise uzaktan eğitim desteği verilmeye devam edecek.
Ücretsiz ve gönüllülük esasına dayalı olarak gerçekleştirilen organizasyon için ayrıca teşekkür eden katılımcılar, eğitimin eksiklerini tamamlama fırsatı sunduğunu, yeni tanıştıkları katılımcılarla ortak projeler yapmaya istekli olduklarını belirttiler.
Site ile alakali diger bilgilere http://www.internationaljournalists.org/?lang=de üzerinden ulaşilabilir.
International Journalists eğitimleri devam ediyor 2

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu