İftara Katılan Hollandalı Başkandan Övgü Dolu Sözler: ‘Sizi Şehrimizde Ağırlamaktan Onur Duydum’

Yazar Editör

BASRİ DOĞAN | AMSTERDAM

Hoorn Belediye Başkanı Jan Nieuwenburg, Belediyenin sosyal ve kültürel merkezi Mix Hoorn konferans merkezinde, aralarında farklı kültür ve milletlerden insanların bulunduğu iftara katıldı.

Hoorn şehrinde aktif olarak diyalog çalışmalarını yürüten Hizmet gönüllülerinin öncülüğünde düzenlenen iftarda konuşan Başkan Nieuwenburg, “İftar öncesinde bazı insanlar ve aileler ile sohbet etme imkânı buldum. Kısa süre içerisinde Hollandaca dilini öğrenmeleri ve aktif olarak gönüllü işlere başlamaları çok güzel bir gelişme. Bunun yanı sıra yerleşik hayata geçerek buraya gelen insanlar ile tanıştım. Son derece memnun olduğumu belirtmek isterim. Bunun yanı sıra Hoorn şehrimizde sizi ağırlamaktan onur duyduğumu belirtmek isterim.

İFTAR SAYESİNDE SİZİ YAKINDAN TANIMA FIRSATI BULDUM

İftar sofrasının güzelliğinden bahseden Nieuwenburg, “Bu iftar aslında insanlar arasında iyi bir iletişim kurulması açısından son derece önemli buluyorum. Bu açıdan burada olmaktan son derece mutluyum. Sizler samimi bir şekilde konuşma imkânı buldum. Birbirilerimizi bu iftar sayesinde yakından tanıma fırsatı bulduk. Hoorn Belediye başkanı olarak bu tür birlikteliklerin devam etmesini dilerim. Hepinizi bu samimi ve içten iftar davetinizden dolayı tekrar teşekkür ederim” dedi.

SAMİMİ HAVANIN DEVAM ETMESİ

Daha sonra Hoorn Mix konferans merkezinde ezanın okunması ile oruçlar açıldı. Akabinde karşılıklı birebir diyaloglar kuruldu. Farklı milletlerden insanlarda getirmiş oldukları tatlı ve kurabiyeleri davetlilere ikram ettiler. Bu samimi havanın Ramazan ayı boyunca sürmesi yönünde fikir birliğine vardılar.

HİZMET DEĞERLERİ KİTAPÇIĞI

Program sonunda Hoorn Belediye Başkanı Jan Nieuwenburg’e Kunst van Het Samenleven ve Burgerhart Amsterdam Ramazan broşürü ile Platform İNS Hizmet Değerleri kitapçığı verildi. Başkan Nieuwenburg bu anlamlı hediyeden dolayı teşekkür etti.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...