Haber

IFLC 20. Yıl Özel Ödülü Hocaefendi’ye ulaştı

Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’nin (IFLC) 20. Yılında Fethullah Gülen Hocaefendi’ye verilen özel ödül ulaştı. Almanya’nın Bochum kentinde düzenlenen IFLC 20. Yıl Özel Programı’nda Türkçe Olimpiyatları olarak 2002’de yola çıkan IFLC’nin fikir öncüsü ve destekçisi olarak Fethullah Gülen Hocaefendi’ye özel ödül verilmişti. IFLC adına Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski Başkanı Mustafa Yeşil’in takdim ettiği ödülü, Hocaefendi’ye ulaştırmak üzere Ebru TV eski genel yayın yönetmeni Adem Kalaç almıştı. Bochum’da verilen ödül Hocaefendi’ye ulaştı.

Ödül takdimi Herkül Nağme’nin sosyal medya hesabından “Kıymetli Dostlar, Muhterem Hocaefendi’ye Türkçe Olimpiyatları’nın yirminci senesi münasebetiyle takdim edilen plaketler kampımıza ulaştı. Muhterem Hocamız’a ödüllerin takdim edildiği andan kısa bir görüntüyü siz dostlarla paylaşıyoruz.” notuyla yayınlandı.

Herkül Nağme’nin sosyal medya hesabından yayınlanan videoda, ödül Hocaefendi’ye takdim edildi. Ödülü inceleyen Hocaefendi, ‘Değerlendirmeyelim, enaniyetimize, gururumuza, kibrimize değerlendirmeyelim.’ Dedi. Hocaefendi’ye IFLC tertip heyeti adına verilen ödülün yanı sıra bir de IFLC’ye katılan öğrencilerin ödülü de takdim edildi. IFLC öğrencilerinin ödülünde ‘Biz dünya çocuklarına yepyeni ufuklar açan Fethullah Gülen Hocamıza şükranlarımızla’ notu yer aldı. Hocaefendi, ödüllerin umumi organizasyonlar içindeki merkezlere konulabileceğini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu