Haber

Hocaefendi’den taziye mesajı | Ali Bayram Ağabey’in vefatı

Orta Asya hizmetlerinin başlamasında büyük katkısı olan Dr. Ali Bayram Ağabey  Mısır’ın başkenti Kahire’de  hakka yürüdü.
Önden giden atlılardan biri olan Bayram Ağabey’in vefatının ardından Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi bir taziye mesajı yayınladı.
Mesajında, Ali Ağabey’in öncülerden olduğunu vurgulayan Hocaefendi, onun genç nesile hep güzel örnek olduğunu söyleyerek üzüntülerini belirtti.

İşte o taziye mesajı:

“İman ve Kur’an hizmetine gönül vermiş ve hayatını o istikamette yaşamış, kıymetli insan Ali Bayram Hoca ruhunun ufkuna yürüdü. Hizmetlerdeki gayreti, insanlarla münasebetlerdeki mahareti ve hatır bilen bir gönül insanı olmasının yanında, hicret bezmi açılınca Orta Asya’ya hicreti ile de arkadan gelen geç nesillere hüsnü misal olmuş öncülerdendi. Yaşamakta olduğumuz zulüm sürecinden o da hissesine düşeni almış ve bu sefer de cebri hicrete maruz kalarak ülkesinden ayrılmıştı. Cenab-ı Rabbülalemin’den diler ve dilenirim ki, hem Ali Bayram Hocayı hem de hicret yolunda veya hicret diyarlarında ruhunun ufkuna yürüyen bütün kardeş ve hemşirelerimi “… Her kim de Allah ve Peygamber uğruna hicret etmek için evinden çıkar, sonra bu yolda ölürse şüphesiz onun mükafatı Allah’a aittir.” Ayetinin şümulüne dahil etsin. Zira O’nun rahmet hazineleri, ihsan ve lütufları sonsuzdur, sınırsızdır. 
Aileleri, çocukları, akrabaları, yakınları ve hizmetimize gönül vermiş arkadaşlarıma sabr-ı cemil niyaz ediyorum. “
M. Fethullah Gülen

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu