Haber

Hocaefendi’den Romanya’daki Hizmet gönüllülerinin düzenlediği iftar yemeğine övgü: “Hoşgörü ikliminin bir tezahürü”

HAYRİ GÜL – BÜKREŞ 

Hizmet gönüllülerinin Bükreş’te düzenlediği iftar yemeğine bir mesaj gönderen Fethullah Gülen Hocaefendi, farklı kesimleri buluşturan programı; ‘Hoşgörü ikliminin bir tezahürü’ olarak gördüğünü söyledi. Evrensel Değerler ve Diyalog Derneği (ADVU) ile Lumina Eğitim Kurumları’nın Marriott Hotel’de birlikte organize ettikleri iftar yemeğine Romanya’nın farklı din temsilcileri, kültür, sanat, medya, eğitim ve iş dünyasından yüze yakın seçkin davetli katıldı.

İftara bir mesaj gönderen Fethullah Gülen Hocaefendi, Romanya’yı, geçmişten günümüze farklı toplumların bir arada hoşgörü içerisinde yaşaması adına ‘örnek bir ülke’ olarak değerlendirerek; “Romanya, doğu ile batı arasında önemli bir kültür köprüsü görevi görmektedir. Seçkin katılımcıları ile bu iftar yemeğinin de hoşgörü ikliminin bir tezahürü olarak değerlendiriyorum. Evrensel barışın teşviki adına düzenlenen bu değerli etkinlikleri canı gönülden destekliyor, tüm değerli konukları en içten duygularımla selamlıyorum.’’ Dedi.

Evrensel Değerler ve Diyalog Derneği Başkanı Mustafa Öz

Gittikçe kaosa dönüşen dünyamızda diyalog ve hoşgörünün önemine dikkat çeken Evrensel Değerler ve Diyalog Derneği Başkanı Mustafa Öz ise gecede yaptığı konuşmada “Her gün etrafımızda birçok olumsuz olay yaşanıyor. Diyalog ve hoşgörünün mihenk taşı olduğu bir toplum inşa etmenin emek ve fedakârlık gerektirdiğini hepimiz biliyoruz. Dernek olarak diyaloğun gücüne inanan gönüllülerimizle yola çıktık. Akademi, kültür, sanat ve iş dünyasının değerli konukları ile hoşgörü ve diyalog yolunda ilerlemeye devam etmeyi umut ediyoruz.” dedi.

Lumina Eğitim Kurumları Genel Müdürü Fatih Göktaş

Lumina Eğitim Kurumları Genel Müdürü Fatih Göktaş da konuklara katılımlarından dolayı teşekkür ederek, eğitim kurumlarında tüm öğrencilerin; birbirine saygı, diyalog, hoşgörü ve sevgi ruhu çerçevesinde eğitim gördüklerini söyledi. İftar yemeği, sema gösterisi ve Romen müzik grubu Anton Pann’ın sunduğu müzik ziyafetiyle renklendi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu