Haber

Hocaefendi’den koronavirüs uyarısı:” Gevşememeliyiz”

“Bu ölüm korkusu değildir. Kendine dikkat etmeme, canına kıyma hatta intihar etme ile salgın hastalıklara karşı duyarsız kalma birdir.”

Koronavirüs salgını dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor.Salgın günlerinin daha başında iken oldukça önemli açıklamalar yaparak uyarılarda bulunan Muhterem M.Fethullah Gülen Hocaefendi, uyarısını bir kere daha yineledi.

Son günlerde  yaşanan gevşemeyle birlikte yeni vakaların oluşabileceğine dikkat çeken Hocaefendi, tedbiri elden bırakmamanın önemine vurgu yaptı.

Hocaefendi şu ifadeleri kullandı:

“Bu ölüm korkusu değildir. Kendine dikkat etmeme, canına kıyma hatta intihar etme ile salgın hastalıklara karşı duyarsız kalma birdir. Çevremizdeki savsaklamalara karşı biz gevşememeliyiz. Tıbbı otoritelerin bu konudaki mülahazalarına göre davranmak zorundayız. Keşke hiçbir zaman maddi manevi laubaliliğe girmesek, hep Allah’ın huzurunda bulunuyor gibi temkinli, dikkatli ve hüşyar olabilsek.”

Peki Hocaefendi daha önce yaptığı uyarılarda neler söylemişti?

*Her birimiz bir vatandaşlık ve insanlık mes’uliyeti gereği olarak yaşadığımız ülkelerdeki sağlık yetkililerinin ve tıbbi uzmanların yapacağı tavsiyeler ve yönlendirmelere harfiyen uymalıyız.

*Toplum sağlığıyla ilgili her türlü tedbirleri almak fiili bir duadır. Bunun yanında yapabileceğimiz çok önemli bir şey de dertli bir kalple kavli dua yoluyla bütün insanlığın Rabbinin kapısını çalmaktır.

Hocaefendi'den koronavirüs uyarısı:" Gevşememeliyiz" 1

Kaynak:TR724

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu