Haber

Hocaefendi’den İzmir depremi ile ilgili taziye mesajı

Hocaefendi: “Allah (celle celâlühû), musibete maruz kalan vatandaşlarımızın yardımcısı olsun.”

İzmir’deki deprem ve yaşanan can kayıpları herkesi derinden yaraladı.

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi bir taziye mesajı yayınlayarak  İzmir depremi ile ilgili üzüntüsünü dile getirdi. “Musibete maruz kalan vatandaşlarımızın Allah (celle celâlühû) yardımcısı olsun” ifadelerini kullanan Hocaefendi, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara da  acil şifalar temennisinde bulundu.

AfSV’nin yayınladığı M.Fethullah Gülen Hocaefendi’nin taziye açıklamasının tam metni:

Ege Denizi’nde meydana gelen ve İzmir başta olmak üzere çevre illerde de hissedilen deprem haberini üzüntüyle öğrendim. Mazisi ve yakın geçmişi itibariyle değişik depremlere sahne olan bir ülkenin insanları olarak esbâba tevessüldeki kusurumuzu da yüzümüze vuran bu acı hadisede, ne yazık ki yine bazı vatandaşlarımız hayatını kaybetti ve yüzlerce insanımız da yaralandı.

Allah (celle celâlühû), musibete maruz kalan vatandaşlarımızın yardımcısı olsun; sıkıntı yaşayanlara güç ve metanet versin. Ülkemizi ve bütün insanlığı, her türlü bela ve musibetten muhafaza etsin!

Bu vesileyle, depremde hayatını kaybedenlere Cenâb-ı Erhamü’r-Râhimîn’den rahmet, yaralılara da acil şifalar diler, başta felaketzedelerin yakınları olmak üzere bütün halkımıza taziyetlerimi arz ederim.

M.Fethullah Gülen

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu