Haber

Hocaefendi’den ‘dava arkadaşı ve dostu’ Kervancı Abi için taziye: Pek çok hizmetle Güney Afrikalılar’ın gönüllerinde taht kurdu

Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde 85 yaşında ruhunun ufkuna yürüyen Ali Kervancı Ağabey için kadim dostu ve dava arkadaşı Fethullah Gülen Hocaefendi bir taziye yayınladı. Herkülnağme sosyal medya hesabından paylaşılan taziyede Hocaefendi, Kervancı Abi için ‘vefâkar ve fedakâr kadim dost’ deyip, ”Tanıdığım günden beri Hazreti Osman’ı (r.a.) hatırlatan sehâvetine, vefasına, samimiyetine ve hiç tükenmeyen hizmet aşkına şahit olduğum bu kıymetli insan, yürüdüğü yoldan milim sapmadan istikametini hep korudu.” cümlelerini kullandı.

Taziye metninin tamamı şöyle;

”Binlerle mazlûmiyet ve mağduriyetin hâsıl ettiği elemlerle meşbû kalbim, hamiyetperver, vefâkar ve fedakâr kadim dost Ali KERVANCI Beyefendi’nin diyar-ı gurbette ruhunun ufkuna yürüdüğünü öğrenmenin hüznü ve teessürüyle çarpıyor.

Tanıdığım günden beri Hazreti Osman’ı (r.a.) hatırlatan sehâvetine, vefasına, samimiyetine ve hiç tükenmeyen hizmet aşkına şahit olduğum bu kıymetli insan, yürüdüğü yoldan milim sapmadan istikametini hep korudu. Türkiye’de çoklarına nümûne-i imtisal olacak şekilde gerçekleştirdiği hayr u hasenâtı, yurt dışında da sürdürdü. Yaptırdığı Nizamiye Külliyesi ve vesile olduğu daha pek çok hizmetle Güney Afrikalılar’ın gönüllerinde taht kurdu.

Bu ifritten süreçte zulümden o da nasibini aldı. Bütün malının, mülkünün gasp edildiğini duyunca “Ben zaten gariban bir insandım, her şeyimi Allah vermişti, şimdi yine O aldı. Beni malın mülkün sorumluluğundan kurtardı.” diyecek kadar teslimiyet sahibiydi.

Hakiki dostlara vesile bu son yolculuğunda yanında bulunamamanın hicabı içindeyim. Çok kıymetli dava arkadaşım ve dostum Ali KERVANCI Beyefendi’yi rahmet ve mağfireti ile kuşatıp Fidevs’i ile şereflendirmesini Cenâb-ı Erhamü’r-Râhimîn’den diliyor ve dileniyorum. Evlatları ve torunları başta olmak üzere yakınlarına ve tüm sevenlerine sabr-ı cemîl niyaz ediyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu