Haber

Hocaefendi’den, Almanya’ya geçmiş olsun mesajı

Almanya’da yaşanan son 200 yılın en büyük sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 150’i aştı. Kaybolan yüzlerce kişiyi bulma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Almanya’da yaşayan Hizmet gönüllüleri de mağdurlara yardımda ilk saflarda yerini aldı. Fethullah Gülen Hocaefendi de sel felaketini yaşayan Almanya’ya geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Hocaefendi’nin mesajı şöyle:

‘Almanya’da şimdiye kadar 150’den fazla kişinin hayatını kaybettiği ve yüzlerce kişinin kaybolduğu sel felaketini üzüntüyle öğrendim.

Ülkeyi önemli ölçüde etkileyen bu felaket münasebetiyle, Almanya’nın çok kıymetli başbakanı sayın Angela Merkel hanımefendiye ve değerli şahsında bütün Almanya halkına taziyelerimi ve ‘geçmiş olsun’ dileklerimi arz eder, bu faciada hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına sabr-ı cemil dilerim.

Kayıpların hızlı bir şekilde bulunması için arama-kurtarma ekiplerine güç vermesini Allah’tan niyaz ediyor, yaralılara acil şifaler diliyorum.

Almanya’nın bu felaketti bir an evvel atlatabilmesi için herkesin yardım çalışmalarına maddi ve manevi destek vereceklerine dair inancım tamdır.’

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu