Haber

Hocaefendi mağdurlar için hatim okudu: Her hadise mızrak gibi sineme saplanıyor

Hizmet Hareketi’ne mensup olduğu gerekçesiyle bugüne kadar on binlerce insan hakkında soruşturma açıldı, tutuklandı. Onlarca insan sorguları sırasında işkenceyle öldürüldü, kaçırıldı, kaybedildi. Cezaevlerinde tedavileri engellendiği için çok sayıda insan can verdi. Rejimden kaçmak isteyenler Meriç nehrinde, Ege’de boğuldu.

Fethullah Gülen Hocaefendi, Hizmet Hareketi’ne mensup olduğu için mağdur edilen, zulme uğrayan, işknceye maruz kalan ve vefat eden insanlar için okunan hatme katıldı, dua etti. Herkul.org’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Muhterem Hocaefendi; “Her bir hadise mızrak gibi gelip sineme saplanıyor. Her hadise içimde derin tesirler bırakıyor. Gelin bir hatim okuyalım!” diyerek bizleri bugüne kadar vefat etmiş bu sürecin bütün mağdur ve mazlumları adına hatim okumaya davet ettiler.

Covid vakalarının da arttığı günümüzde katılabilen kardeşlerimiz ile salonumuzda hatim okunup dualar edildi. Mutad olan dua saatimiz hatim vaktimiz oldu. Cenab-ı Hak vefat eden bütün kardeşlerimizi sevabından hissedar eylesin!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu