Haber

Hizmet Hareketi’ne nefret söylemi

Eski Ülkü Ocakları İl Başkanı ve Ergenekon davasından 10 yıl hapis cezası alan Levent Temiz, sosyal medya hesabından Hizmet Hareketi’ne yönelik nefret söyleminde bulundu.

Hizmet gönüllülerine yönelik davaları yeterli görmeyen Temiz, “Hukuk ile birlikte silahlı mücadele şart” dedi. Twitter, Temiz’in hesabını askıya aldı.

Avukat Levent Temiz, sosyal medya hesabından Hizmet Hareketi gönüllülerine yönelik silahlı mücadele çağrısı yaptı.

Temiz, “F… ile mücadele sadece hukuk ile olmaz. Nasıl ki PKK terör örgütüyle mücadele hem hukukla ve hem de silahla yapılıyorsa bu terör örgütüyle de hukukla birlikte silahla mücadele şart” ifadelerini kullandı. Temiz’in paylaşımına sosyal medyadan çok sayıda kişi tepki gösterdi.

İstanbul Emniyeti Eski İstihbarat Müdür Yardımcısı Mesut Yılmaz, Levent Temiz’in 26 Şubat 2004’te Agos Gazetesi önünde Hrant Dink’i tehdit eden ifadelerini hatırlattı. Yılmaz, ‘Levent Temiz, “Hrant Dink, bundan sonra bütün öfkemizin ve nefretimizin hedefidir, hedefimizdir.” dedi. Sonrasında Hrant Dink suikastle öldürüldü. Şimdi de görevine devam ediyor. Hukukun dışına çıkmayı Hrant Dink’te de gösterdi şimdi de gösteriyor. Kanlı eller yine sahnede!!! Kendisi Perinçek’in tanırım iyi çocuktur dediklerinden” ifadelerini kullandı.

TWİTTER HESABI ASKIYA ALDI

Temiz’in mesajına çok sayıda tepki gelirken, Twitter nefret içerikli söylem üzerine Temiz’in hesabına askıya aldı.

Levent Temiz, Ergenekon Davası kapsamında 5 Ağustos 2013’teki karar duruşmasında 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kaynak:Aktifhaber

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu