Haber

Hizmet gönüllüleri Ukraynalı mültecileri unutmadı

Hizmet Hareketi gönüllüleri tarafından dünyanın dört bir tarafında kurulan yardım dernekleri Ukraynalı mülteciler için bir araya gelerek bir yardım kampanyası başlattı. Avusturalya, Avrupa ve Amerika’da bulunan yardım dernekleri Ukrayna’da yaşanan İnsanlık dramına kayıtsız kalmadı.

Time To Help Hollanda, İngiltere, Almanya, Belçika, Fransa, İsviçre ve Turkuaz, Embrace Relief, Australia Relief Organization derneklerinin sponsorluğu ile Romanya Tuna Vakfı’nın lojistik desteğiyle Ukraynalı mülteciler için bir tır gıda ve hijyen malzemeleri hazırlandı. İngiltere ve Hollanda’dan gelen Time To Help temsilcileri, Tuna Vakfı yetkilileri ile ihtiyaç maddelerini 6 saatlik bir yolculuğun ardından Romanya’nın Moldova sınırındaki Iasi şehrine götürdü.

Time To Help Hollanda ekibinden Ömer Tozkoparan, cuma sabahı 1500 Ukraynalı mültecinin geldiği Iasi tren istasyonuna gittiklerini belirterek, ‘Burada mültecilere gıda, barınma ve temizlik malzemesi yardımında bulunan lokal partner derneğimiz Serviciul Voluntar de Ambulanță’nın yetkilisi Marius Gratian ve gönüllülere bir tır yardım malzemesini teslim ettik. İstasyonun bir bölümü gelen mülteciler için ayrılmış. Savaşın ne kadar büyük bir dram olduğunu buradaki mültecilerin gözlerinde görünüyor. Heyecanlı, tedirgin ve üzgün bakışlarla küçük çocuklar annelerine sımsıkı sarılmış oturuyorlar. Yaşlılar düşünceli ve endişe dolu. Nereye gidecekler, nasıl bir gelecek bekliyor, geride bıraktıkları evleri, hayatları nasıl olacak bu endişeleri yüzlerinden okunuyor.  Time To Help ve partner dernekleri Tuna Vakfı ile burada kamplarda günlük sıcak yemek dağıtıyorlar.’ Dedi. Tozkoparan, yardım kampanyasına destek olan bağışçılara teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu