Haber

Hindistan’da bulunan Hizmet gönüllüleri fakir aileleri sevindirdi

Hindistan’da bulunan Hope and Action Derneği, Ramazan ayında ülkenin başkenti Yeni Delhi’de bir devlet okulunun fakir öğrencilerin ailelerine gıda paketi dağıttı. Hindistan, yoksulluk sınırında yaşayan en fazla insanın olduğu ülkelerden biridir. Devam eden Kovid pandemi bu üzücü durumu daha da kötüleştirdi.

Son iki yılda yüz binlerce insan işini kaybetti ve dolayısıyla zaten zor durumda olanların yaşam koşulları çok daha fenalaştı. Bu insanların her zamankinden daha fazla insani yardıma ihtiyaçları var. İşte bu durumda topluma pozitif katkı yapma niyetiyle gıda yardımların yanı sıra eğitim, kadın, çocuk ve diğer başlıklar altında Hope and Action derneğimiz insani yardım faaliyetlerini devam ettiriyor.

Hope and Action Derneği yetkilileri yapılan yardımlarla ilgili, ‘Delhi’nin Hauz Rani bölgesinde ihtiyaç sahiplerine gıda paketi dağıttık. Bugünkü faaliyetimizde lokal dostlarımızla birlikte mahalledeki devlet okulun yönetimin da büyük katkısı oldu. Onların yardımıyla okulda okuyan fakir cocukların ailelerine ulaşarak kampanyamızı başarıyla gerçekleştirdik inşallah.” açıklamasını yaptı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu