“Herkes O’nu Okuyor Projesi” ile Asr-ı Saadet’e Yolculuk

Yazar Editör

Almanya Forum Colonia Kültür Derneği tarafından düzenlenen geleneksel “Herkes O’nu Okuyor ve Miraç Kandili” programı bu yıl “Asr-ı Saadet’e Yolculuk” temasıyla gerçekleştirildi.

“Herkes O’nu Okuyor” projesi kapsamında lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri farklı kategorilerde Peygamber Efendimiz’in hayatını konu alan kitaplar okudu. Proje bitiminde okunan kitaplardan online ve yüz yüze olarak sınavlar düzenlendi. Sınavda başarılı olan 18 kız ve erkek öğrenciye hediyeleri Miraç Kandili programında takdim edildi.

Kandil programında öğrenciler ayrıca, Asr-ı Saadet temasıyla yaptıkları maketlerle yarıştı.  Ziyaretçiler, birbirinden farklı maketlerin yer aldığı stantlarda yine öğrenciler tarafından hazırlanan sünnet, dua ve hadis kartlarını da okuma imkanı buldu.

Yarışmada jüri üyesi olan öğretmenler, öğrencilerin çok emek sarf ettiğini belirterek; “Detaylıca ve çok özverili çalışılmış. Puan verirken çok zorlandık çünkü hepsi gerçekten birbirinden güzeldi” ifadelerini kullandı.

Programa katılan öğrenciler de programı çok beğendiklerini ifade ederek, bu tarz programlarla hissedilen birlik ve beraberlik duygusunun çok değerli olduğunu kaydetti.

İlahiyatçı Doğan Kara’nın söyleşi yaptığı program, enstrüman ve koro eşliğinde söylenen ezgilerle sona erdi.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...