Haber

Hafız anneleri Nizamiye gönüllülerine teşekkür etti | Türkmen Terzi

Afrikalı Hafızlık kursu öğrencilerinin anneleri, Nizamiye gönüllülerine teşekkür etti

Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde ki Nizamiye Külliyesi’nde hafızlık eğitimi alan Afrikalı öğrencilerin anneleri Nizamiye Kadın Platfromu tarafından ağırlandı. Cami’nin alt katindaki salonda organize edilen programda, Hafız annelerine Türk mutfağına ait lezzetler ikram edildi ve külliye gezdirildi.

Yemeğin ardından, Hafızlık kursu öğrencisi Abdulbasit’in Kur’an-ı Kerim okudu ve ardından öğrenci arkadaşları adına Türk teyzelerine onlara sahip çıktıkları için teşekkürlerini bildirdi.

Nizamiye’nin eğitmenlerinden Nebi Hoca medreseyi temsilen kısa bir konuşma yaptı ve hafız öğrencilerinin Nizamiye’de yaptıkları faaliyetleri içeren bir slayt gösterisi ile program devam etti. Programa katılan bölgedeki Hizmet gönüllüsü bayanlar ve hafız annelerinin de duygu düşünceleri alındı. Bir hafızlık öğrencisinin annesi “Kilometrelerce ötelerden çocuklarımızı buraya gönderdiğimizde bunun bir anne için kolay olmadığını biliyorsunuz, fakat gözlerimizin arkada kalmadığını gördük. Çünkü hem eğitim yönüyle hem ahlaki yönüyle donanımlı bir  Müslüman olarak yetiştirildiklerini gördük, bu açıdan bu Külliye’nin yapımından bugüne kadar tüm emeği geçenlere çok müteşekkiriz. Ayrıca burada bulunan teyzelerinin ikramlarıyla da çocukların  kendilerini evlerinde hissettiklerini, bunun için de bu imkanı sağlayan teyzelerinden bazıları ile tanışmaktan çok memnun olduk ve tekrar her şey için teşekkür ederim” dedi.

Diğer çocukları ile uzak yerlerden Nizamiye ’ye gelen hafız annelerinin, Hizmet gönüllüsü bayanlarla bulaşmalarında duygulu anlar yaşandı. Misafirlere gül lokumu ve kokulu sabunlardan oluşan hediye paketleri takdim edildikten sonra  program sona erdi.

Hizmetten | Türkmen Terzi-Güney Afrika-Johannesburg

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu