Günzburg’daki İftara Misafirlerden Tam Not

Yazar Editör

Almanya’nın Günzburg kentinde Aktiv Fördeverein, Mindeltalschulen ve Günzburg Eltern Talk Projekt platformları  farklı Müslüman milletlerden çok sayıda konuğun katıldığı ortak bir iftar programı düzenledi.

Programa ailesiyle birlikte katılan Mısırlı Mühendis Muhammed Hassan Ramazan’ın özünün bir araya gelmek olduğunu belirterek, “Ramazan’ın en güzel prensiplerinden biri, ister iftarda, ister iftardan sonra namazlarda bir araya gelmektir. Bunun nedeni, dünyadaki tüm Müslümanların, ülkeler arasındaki zaman farkına göre belirli bir ayda belirli bir zamanda oruç tutmak için bir araya gelmeleridir. ” dedi.

PROGRAM HARİKAYDI

Nezaketle karşılanıp ağırlandıklarını söyleyen Hassan, “Bu etkinliğin sonuna kadar devam etti. Program harikaydı. Böyle bir olaydan şikayet edemem ama tekrarlanmasını şiddetle isterim. Organizatörler her şeyin yolunda gittiğinden emin oldular. Yemekler harikaydı ve tesisler temizdi. Organizatörler adına, bu etkinliğin başarılı olması için gösterdiğiniz üstün çalışma için teşekkür ederiz” diye konuştu.

İftarın ardından kılınan Teravih namazında imamlığı Mısırlı Muhammed Hassan yaptı. Müezzinlik yapan Senegalli bir misafir de Hizmet gönüllülerinin düzenlediği iftara ikinci kez katıldığını ve bu atmosferi tekrar yaşamak için gelecek yılı heyecanla beklediğini söyledi.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...