Güney Afrikalı rahibeden hizmet gönüllülerine, gönülden dua

Yazar Editör

 

Güney Afrika’nın önemli Katolik kurumlarından biri olan Denis Hurley Merkezi’nde görevli rahibe Cathy Murugan, Türkiye’de ve dünyanın birçok yerinde yaşayan mağdurlara, mazlumlara ve masumlara dua etti.

Rahibe Hurley, özellikle Türkiye’de yaşayan Hizmet gönüllülerinin çektiği sıkıntılardan kurtulup; barış ve huzur içinde yaşamaları, yeniden güzel işler yapmaları için Allah’a el açtı. Hurley duasında şunları söyledi:

“Sevgili Allah’ım! Sen bizi bir aile olalım diye yarattın. İnsanlık ailesi! Ve bize, yarattığın bu güzel dünyada, uyum ve barış içinde yaşamamızı emrettin. Farkındayız ki bunu başaramıyoruz. Birbirimizin canını yakıyoruz. Birbirimizi katlediyoruz. Tutsak bırakıyoruz. Sürgün ediyoruz…

Hizmet Hareketi ve bütün gönüllüleri için, özellikle halen Türkiye’de yaşamakta olanlar için, sana en özel bir şekilde dua ediyoruz. Çektikleri sıkıntıları, nasıl zulme uğradıklarını, nasıl hapsedildiklerini en iyi sen biliyorsun.

Kalpleri ve zihinleri değiştirebilecek kudrete sahip olan sadece sensin. Ve o ülkenin kendi insanlarına zulmeden liderine dokunman ve Hizmet Hareketi’ne gönül vermiş bu insanların acılarını görmesi için kalbini ve zihnini açman için sana dua ediyorum. Gerek Türkiye’de, gerek ise sürgünde olan tüm bu insanların, özellikle burada, Güney Afrika’da olanların bir araya gelmeleri için, tekrar barış ve huzur içinde yaşayabilmeleri için ve güzel işler yapmaya devam etmeleri için yardım et.

Bu zulme sebep olan insanların kalplerine dokunman, yaptıklarının yanlış olduğunu, Gülen ve Türkiye’de ve dünyanın diğer yerlerindeki tüm Hizmet insanlarının masumiyetini, onlara göstermen için sana yalvarıyorum.

Ve şu anda Türkiye’de olan, senin varlığınla ve huzurunla teselli bulan Hizmet gönüllülerine, bu zulmet zamanlarında sen yakın ol. Onlara güç ve cesaret ver Allah’ım. Onların halinden en iyi sen anlarsın.

Toplumun, milletin ve insanlık ailesinin yeniden inşası için ihtiyacımız olan şeyleri bize sadece sen verebilirsin. “

 

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...