Haber

Gönüllü uzmanlar travma mağdurlarının ‘yaralarına merhem olmak için’ ücretsiz psikolojik destek veriyor

2020 yılında kurulan Psikolojik Gelişim Enstitüsü (PGEN) dünyanın farklı yerlerinde, çeşitli sebeplerden dolayı travma yaşayan ve bu nedenle psikolojik desteğe ihtiyacı olanlara ücretsiz online psikolojik destek veriyor. Kuruluşunun 1. yılını geride bırakan PGEN, bünyesindeki 34 uzmanla bu zamana kadar yüzlerce travma mağduruna destek verdi ve vermeye devam ediyor.

Psikolojik Gelişim Enstitüsü, bünyesinde alanında uzman psikiyatrist, psikolog, psikolojik danışman, nörologlar tarafından destekleniyor.

Kendi internet sitesinde Türkçe, İngilizce, Almanca ve Norveççe dillerinde yayın yapan PGEN, şu cümlelerle misyonunu açıklıyor: ”Bir grup gönüllü Psikiyatrist, Psikolog ve Psikolojik Danışman tarafından 2020 yılında kurulan; başta göç, işkence, savaş gibi travmalarla bağlantılı sorunlar olmak üzere, ancak bununla sınırlı olmadan her yaş grubundan her tür psikolojik sorun yaşayan insanlara internet üzerinden ücretsiz danışmanlık sağlamayı ve bilgi paylaşmayı amaçlayan bir platformdur. Bilimsellik, etik değerler, önyargısız olmak, danışan/hasta mahremiyeti önemli değerlerimizdendir. Diğer yandan site gönüllü olarak katkıda bulunmak isteyen tüm sağlık profesyonellerinin katkılarına ve katılımına açıktır. Ayda bir kişinin bir sorusuna bile cevap vermenin değerli bir katkı olacağını belirtmek isteriz. Katılmak isteyenler için gerekli bilgiler ana sayfadaki linkte mevcuttur.”

PGEN’in hizmetleri

Site üzerinden bir form aracılığıyla sorular uygun uzmanlara yönlendirilerek kişiye özel, gizlilik çerçevesinde uygun bilimsel cevaplar veriliyor. Ayrıca sorunların çözümü için profesyonel yönlendirme yapılıyor.

İnternet sitesinde ayrıca yazarların yayınlarının okunabileceği, genel bilgilerin alınabileceği linkler mevcut. Eş zamanlı olarak YouTube kanallı üzerinden genel içerikli veya uzmanların hazırladığı videolar yayınlanıyor. Twitter ve Instagram hesapları üzerinden de paylaşımlar yapılıyor.

Destek almak için tıklayın:

https://psychologicaldevelopmentinstitute.com/tr/psychological-support/

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu