Gönül dünyamızdan bir yıldız daha kaydı: Üstad’ın talebesi ‘Yalvaçlı Topal Hafız’ vefat etti

Yazar Editör

‘Yalvaçlı Topal Hafız’ adıyla tanınan ve 15 Temmuz sonrasında 15 ay cezaevinde tutsak edilen Ali Osman Karahan, 92 yaşında hayatını kaybetti. Bediüzzaman Said Nursi ‘nin yaşayan talebelerinden biri olan ‘Yalvaçlı Topal Hafız’, Ekim 2016’da gözaltına alınmış ve ardından tutuklanmıştı.

Karahan, 15 ay Isparta E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutulmuş, 2017 yılında sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmişti. Tutukluluğunun son aşamasında, ailesiyle görüşmesindeki sözleri gerekçe gösterilerek hücre hapsi cezasına çarptırılan Karahan, 11 gün hücrede tutulmuştu.

Hafız Ağabey son hapishane hayatıyla ilgili şunları söylemişti:

“Seksen altı yıldır yaşıyorum. Hapishanede yaşadığım bir buçuk yılı hiçbir şeye değişmem. İnsanlığımı orada öğrendim. İçeride her meslekten bir sürü insan vardı. Hepsi de okumuş, yetişmiş insanlardı. Aslında bizi içeri atmakla bizim daha da iyi yetişmemizi sağladılar. İçerde olmak bize Allah’ın bir lütfudur. Allah (cc), bizi sevmeyen devlet eliyle bizim daha iyi hizmet yapmamıza vesile oldu. İçeride iken yaşadığım ilginç hadiselerden birisi de ezanın pencereden dışarıya sesli olarak okunması meselesiydi.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...