Haber

Genç ’Sade Edebiyat’ atölyesi başladı

 

Sade Edebiyat platformu yeni bir projeye başladı. Okumayı seven, yazma becerilerini geliştirmek isteyen gençlere yönelik ilk yazarlık atölyesini 5 Temmuz’da gerçekleştirdi.

10 ila 20 yaşları arasındaki gençlerin katılabileceği atölye bir yıl boyunca haftada bir gün gerçekleştirilecek. Çeşitli türlerde yazı yazma becerisi kazanmaya yönelik hazırlanan müfredat çerçevesinde okumalar yapılacak. Yazı ve şiirlerini atölyeye gönderen katılımcıların eserleri üzerinde tahlil ve inceleme yapılacak.
Atölyeyi hazırlayan ve sunan ekibin yanı sıra katılımcılar da dünyanın pek çok ülkesinden proje çerçevesinde bir araya geliyor.

Yetişkinlere yönelik atölye çalışmalarına ara vermeden devam eden Sade Edebiyat bugüne kadar ikisi yayınlanmış, biri edit aşamasında olan üç kitap çalışması gerçekleştirdi. Bunun yanısıra çeşitli temalarda dosya çalışmalarına imza attı.

Katılımcıların eserleri https://writing.finpolar.fi/ adresinin yanı sıra çeşitli dergilerde de yayımlanmaktadır.
Sade Edebiyat platformu daha önce de tutsaklara yönelik ’Zamansız Mektuplar Projesi’ne imza atmıştı. Projeyle günümüzde veya tarihin derinliklerinde hapse atılan masum insanlara dışarıdakilerin sesini duyurmuşlardı.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu