Haber

Filipinler’de kurban sevinci

“Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül” sloganıyla yola çıkan Hizmet Gönüllülerinin adresi Pasifik Okyanusu’nda bulunan Filipinler’di.

Kurban Bayramı coşkusu Filipinler’de de yaşandı.Uzun yıllardır ülkede hizmet veren Pasifik Diyalog Vakfı (İCAD)’nın organize ettiği törene Filipinler Genelkurmay Başkanı Benjamin R. Madrigal, kuvvet komutanları, San Juan Valisi Hon. Francis, ICAD Vakfı Genel Müdürü Malik Dimakuta, askeri ve sivil yetkililerle birlikte yaklaşık 6 bin kişi katıldı.

Törende konuşma yapan Genel Kurmay Başkanı Madrigal “ICAD Vakfı’nın düzenlediği bu program farklı din mensuplarını bir araya getirerek ve bir bahar havası estirerek Müslüman kardeşlerimize olan ön yargıyı kırıyor” ifadelerini kullandı.

San Juan şehrinin Valisi Francis’te törende duygularını dile getirdi.Müsliman ve Hristiyanları kardeşçe bir araya getiren ve her sene Filipinlerin dört bir yanında düzenlenen bu programlara müteşekkir olduklarını söyledi.

Törenin ardından Kurban dağıtımına geçildi.Başta Genelkurmay Başkanı olmak üzere üst düzey tüm yetkililer bizzat et dağıtımına katıldı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı