Haber

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Yeğeni Selahattin Gülen Kenya’da kaçırıldı

 

Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Kenya’da öğretmenlik yapan yeğeni Selahattin Gülen’in, hukuksuz bir şekilde kaçırıldığı ve Türkiye’ye götürüldüğü ileri sürüldü.

Selahattin Gülen’in eşi Seriyye Gülen ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımla eşinin bir an önce bulunması için yetkililere seslendi.

Seriyye Gülen’in verdiği bilgiye göre Selahattin Gülen, Kenya’da öğretmenlik yapıyordu ve çok uzun yıllardır da yurt dışında yaşıyordu. Son olarak Selahattin Gülen, iddiaya göre kimliği belirsiz kişiler tarafından 3 Mayıs’ta, hukuksuz bir şekilde ve bilinmeyen bir yere götürüldü. O tarihten itibaren kendisinden herhangi bir haber alınamadı.

Seriyye Gülen eşini bulmak için çalmadık kapı bırakmazken, hukuksuz kaybedilme olayı Kenya’daki büyük gazetelerde de haber oldu. Ancak sonuç alınamadı. Seriyye Gülen, gelinen noktada eşinin nasıl olduğunu bilmediği bir şekilde 5 Mayıs tarihinde Türkiye’ye kaçırıldığını düşündüğünü belirtti. Sosyal medyadan eşi Selahattin Gülen’in bulunması için videolu bir paylaşım yapan Seriyye Gülen şu ifadeleri kullandı:

“6 Kasım’dan itibaren Kenya’da yaşıyorum. Eşim Selahattin Bey, uzun yıllardır yurt dışında yaşayan kendi halinde bir öğretmendi. Yeni evlendik. Yeni bir hayat kurma arifesindeyken 3 Mayıs’ta kim olduğunu bilmediğimiz kişiler tarafından, bilmediğimiz bir yere götürüldü. O tarihten itibaren kendisinden haber alamıyorum. Bulmak için çalmadık kapı bırakmadım. İlgili bütün kurumlara başvurdum. Kenya’da büyük gazetelere haber oldu. Geldiğimiz noktada, nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde 5 Mayıs’ta, kuvvetle muhtemel kaçırılıp Türkiye’ye götürüldüğünü düşünüyorum. Eşim bu olayı, soyadının ‘Gülen’ olması sebebiyle yaşadığımızı düşünüyorum. Yetkililerden eşimin bir an önce bulunup serbest bırakılmasını istiyorum.“

Bununla birlikte Kenya medyasında çıkan haberlere göre Türkiye, kırmızı bültenle Kenya’dan Selahattin Gülen’in iadesini istedi. Ancak mahkemenin karar duruşmasından iki gün önce kaçırıldı.

Sehalattin Gülen ayrıca, ekranlardan tanınan gazeteci Kemal Gülen’in de kardeşi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu