Eringerfeld Okulları’ndan Dünya Kadınlar Günü kutlaması

Yazar Editör

Geseke’de faaliyet gösteren Eringerfeld Okulları Dünya Kadınlar Günü nedeniyle program düzenledi.

Okul öğrencileri tarafından düzenlenen program kapsamında, öğrencilere atfen başta Okul Müdiresi Katrin Rapior-Spotowski’ ye bir buket çiçek ve okuldaki bütün bayan öğretmen, personel ve öğrencilere  çikolata  hediye ettiler.

Okul Müdiresi Katrin Rapior-Spotowski Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla düzenlenen programdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ”Eringerfeld okul topluluğundaki tüm bayan çalışanlar ve kız öğrencileri adına  çok teşekkür ederim. Minnettarlığınız ve desteğiniz cesaret veriyor. Umarım, gelecekteki fırsatların daha iyi algılanmasını ve kullanılmasını sağlamaya yardımcı olur. Mevcut durumda, korona nedeniyle tutmamız gereken uzak mesafeyi, duygusal olarak bu programla biraz azaltmış oldunuz.” şeklinde konuştu.

Regenbogen Bildungs Werkstat e.V derneği adına konuşma yapan okul temsilcisi Elyesa İpek, Kadınlar için yasal ve sosyal eşitlik talebine dikkat çekerek, ”Bugün Almanya’da kadınların en önemli taleplerinden biri, aynı iş için erkekler kadar kadınların da aynı oranda maaş almalarıdır. Korona salgını, dünyanın her yerindeki kadınların hangi hizmetleri yaptığını ve bu salgında hangi sorumluluğu taşıdıklarını bize çok açık şekilde gösterdi. Hastanelerde hemşirelik veya doktorluk gibi sistemin sağlıklı işlemesi adına gayret gösteren ve sistemi ayakta tutanlar genelde kadınlardır. Eğitim alanında ya da sosyal mesleklerde de kadınların üstün başarılarını görüyor ve bunları gözlemliyoruz.” dedi.

Diğer Yazılar

“Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar gibi olsun. Kalmasın alaka duymadığın ve el uzatmadığın bir mahzun gönül”

 

M.Fethullah Gülen

Bu Sesi Herkes Duysun Diyorsanız

Destek Olun, Hizmet Olsun!

PATREON üzerinden sitemize bağışta bulanabilirsiniz.

© Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır  |  @hizmetten.com 

Hizmet'e Dair Ne Varsa...