Haber

Eringerfeld Okulları 2. Sanat Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

 

Eringerfeld Okulları tarafından bu sene ikincisi yapılan “Zich dir den Schuh an” konulu “Kunstwettbewerb 2021 Sanat Yarışması’nda,  30 okuldan 400’e yakın eser başarılı olmak için yarıştı. 1.sınıftan 6.sınıfa kadar öğrencilerin 3 farklı kategoride katılabildiği yarışmada, dereceye giren öğrenciler jürinin titiz çalışması sonucu belirlendi.

Resim, kolaj ve maket olmak üzere 3 farklı kategoride öğrenciler, ayakkabı üzerine yaptıkları çalışmalarla hünerlerini sergiledi. Yarışmada  öğrencilerin sanatsal yönlerinin ön plana çıkarılması amaçlandı.

Eringerfeld Okulları’nın fuayesinde yapılan ödül dağıtım programlarına  yarışmada dereceye giren öğrenciler ve ebevynleri katıldı. Korona sebebiyle toplu ödül töreni düzenlenmezken, farklı gün ve saatlerde okula gelen öğrenciler ödüllerini okul yetkililerinin ve organizatörlerin elinden aldı.

Bu yılki yarışmada en çok derece yapan okul olan Brillon Gymnasim Petrinum, Okul Ödülü’nün (Schulpreis) sahibi oldu. Bunun yanında her kategoride birinci olan öğrenciye 200 Euro, ikinci olan öğrenciye 100 Euro, üçüncü olan öğrenciye 50 Euro ve dördüncü olan öğrenciye ise 25 Euro para ödülü verildi.

Organizasyon heyeti, Kategori A (1.ve 2.sınıflar), Kategori B (3.ve 4.sınıflar) ve Kategori C‘de  (5.ve 6.sınıflar) ilk 20 öğrenciyi de ödüllendirerek çalışmaları teşvik etti.

İlk 4’teki öğrenciler para ödülünün yanı sıra sertifika, kalemlik, defter, anahtarlık, ayakkabı bağcığı ve puzzle oyunundan oluşan hediye paketi alırken 5 ile 20.sıralarda yer alan öğrenciler de sertifika ve derecelerine göre  hediye  aldılar.

Bu seneki yarışmada kategorilerinde 1.olan öğrenciler:

Nele Brinkmann

Phlipp Menneken

Lina Oberlissen

2.olan öğrenciler:

Paul Arp

Marlene Soer

Ben Krefeld

  1. olan öğrenciler:

Lennon Scholey

Klasse 4A Nikolausschule

Jesaja Moreno-Steinhoff

Yarışmanın organizatörlerinden aynı  zamanda Eringerfeld Okulları Resim ve Sanat Öğretmeni Ulrike Osterholz, ise yaptığı açıklamada: “Bu sene Zich dir den Schuh an“ konulu sanat yarışmamız katılım açısından da katılan eserlerin kalitesi açısından da doyurucuydu. Katılan eserlere baktığınızda öğrencilerin üretkenliğini hemen fark edebiliyordunuz. Organizasyon heyeti ve jüri olarak eserlerin kalitesinden çok etkilendik.  Yeni bir konuyla yaz tatilinden sonra tekrar biraraya geleceğiz“ dedi.

Kaynak: Yasin Yıldırım

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu